60 Bin TL ye Alınabilecek En İyi Arabalar 2021

Araba fiyatlarının ciddi şekilde artması sebebiyle, birçok kişi kendi bütçesine uygun araç aramaktadır. Sizler için 60 bin TL ile alınabilecek en iyi arabalar haberimizin devamında listelenmiştir.

60 Bin TL ye Alınabilecek En İyi Arabalar 2021

İkinci el araba fiyatlarında ciddi artışlar gerçekleşmesi nedeniyle, herkes kendi bütçesine uygun temiz bir araba aramaya başlamıştır. İkinci el bir araç olmadan önce, alacağınız aracın piyasasını araştırmalısınız. Piyasasını bilmeden bir araç alırsanız eğer, değerinden daha fazla para ödersiniz. İkinci el araba alırken dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunmaktadır. İkinci el araç alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, aracın hasar kaydıdır. Ağır hasar kayıtlı arabalardan uzak durmalısınız, çünkü birkez büyük kaza geçirmiş bir araç bir daha asla eski performansını veremeyecektir. Aracın kilometreside oldukça önemlidir. Çünkü günümüzde araçların kilometrelerinde oynama yapılmaktadır. Taksi çıkması aracı, normal bir araç gibi satmaya çalışan birçok insan var. Dikkat edeceğimiz şeyleri bildikten sonra, yapmamız gereken tek şey istediğimiz aracı bulmak olacaktır. 60 bin TL'ye alınacak arabalar aşağıda listelenmiştir. 

60 Bin TL ye Alınabilecek En İyi Arabalar 2021

Araç alabilmek için gerekli araştırmaları yaptıktan sonra, alacağınız aracı bulmaya geçebilirsiniz. Aracı almadan önce mutlaka ekpertize götürmelisiniz. Çünkü alacağınız kişiyi tanımıyorsunuz, dolayısıyla kimsenin söylediği söze inanmamalısınız. 60 Bin TL'ye alınabilecek en iyi arabalar aşağıda listelenmiştir. Krediyle daha yüksek model araba almayı düşünüyorsanız krediye uygun ikinci el arabalar konumuzdan araçlar ve kredi tutarları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Konu: Krediye Uygun İkinci El Arabalar 2021

İlgili Konu: 70 bin TL'ye Alınabilecek En İyi Arabalar 2021

Chevrolet Serisi Araçlar:

Chevrolet Aveo: Model Yıl Aralığı: 2006-2011

Açıklama: Piyasada oldukça tutulan ve kullanışlı bir araçtır. Bu aracın tercih edilmesi sebebleri arasında rahatlığı ve konforu yer almaktadır. Aracın hatchback ve sedan kasaları bulunmaktadır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi LPG ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1229 cc olup motor gücü ise 70 hp'dir.

Chevrolet Kalos: Model Yıl Aralığı: 2002-2006

Açıklama: Sportif görüntüsü sebebiyle tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Piyasada tutulan ve satışı kolay bir araçtır. Araç şehir içi kullanımı için gayet uygun bir araçtır. Aracın kasa tipi hatchbacktir. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi LPG ve benzin olanlarıdır. Aracın motor hacmi 1399 cc olup motor gücü ise 94 hp'dir.

Cherolet Lacetti:
 Model Yıl Aralığı: 2005-2011

Açıklama: Bu araç modeli oldukça rahat ve konforludur. Yol tutuşu gayet iyi seviyededir. Aracın kasa tipi hatchbacktir. Fakat araç hatchback olmasına rağmen geniş ve ferahtır.  Aracın piyasada tutulan yakıt tipi LPG ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1399 cc olup motor gücü ise 95 hp'dir.

Ford Serisi Arabalar:

Ford Fiesta: Model Yıl Aralığı: 2005-2008

Açıklama: Arabanın kasa tipi hatchbacktir. Araç geniş aileler için pek uygun olmaycaktır. Araç şehir içi kullanımda gayet ideal bir araçtır. Ama aracın motor gücü çok yüksek olmadığı için çok uzun yolculuklarda sizi yoracaktır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi dizel olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1399 cc olup motor gücü ise 68 hp'dir.

Ford Focus: Model Yıl Aralığı: 1999-2003

Açıklama: Bu seride kasa tipi olarak hatchback yada sedan kasalarını tercih edebilirsiniz. Araç piyasada oldukça tutulan bir araçtır. Aracın tercih edilme sebebleri arasında rahatlığı ve konforu yer almaktadır. Araç şehir içi ve şehir dışı ulaşımda rahatlıkla işinizi görecektir. Bu aracı geniş ailelerde tercih edebilirler. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi LPG ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1596 cc olup motor gücü ise 100 hp'dir.

Ford Mondeo: Model Yıl Aralığı: 2002-2006

Açıklama: Aracın modeli yüksek olanları araştıp bularak tercih edebilirsiniz. Araç gayet rahat ve geniş bir araçtır. Aracın duruşu ve görüntüsü gerçekten çok iyidir. Bu aracın kasa tipi sedandır, geniş aileler için ideal bir araçtır. Araç şehir içi ve şehir dışı kullanıma gayet uygundur. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi otomatiktir. Aracın motor hacmi 1999 cc olup motor gücü ise 145 hp'dir.


Opel Serisi Arabalar:

Opel Astra: Model Yıl Aralığı: 1998-2006

Açıklama: Opel Astra serisi piyasada en çok tutulan modeller arasında gelmektedir. Bu araç gerek yol tutuşu ile gerekse rahatlığı ile kendini öne çıkarmaktadır. Geniş aileler için çok ideal bir araçtır. Aracın genel olarak görüntüsüde gayet iyidir. Araç şehir içi ve şehir dışı işlerinizi rahatlıkla görecek bir araçtır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi LPG ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın kasa tipi sedandır. Aracın motor hacmi 1598 cc olup motor gücü 103 hp'dir.

Opel Vectra: Model Yıl Aralığı: 1998-2001

Açıklama: Araç oldukça geniş ve ferah bir araçtır. Bu aracı geniş aileler gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Aracın kasa tipi sedan olduğu için geniş bir araçtır. Araç oldukça sağlam ve piyasada tutulan araçlardandır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi LPG ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1598 cc olup motor gücü ise 100 hp'dir.

Opel Corsa: Model Yıl Aralığı: 1999-2004

Açıklama: Sedan araç sevmeyenler, Opelin Corsa serisini tercih edebilirler. Araç şehir içi kullanım için oldukça ideal bir araçtır. Aracın motoru çok büyük olmadığı için yakıtıda az olacaktır. Araç hatchback olmasına rağmen geniş ve rahat bir araçtır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi LPG ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1400 cc olup motor gücü ise 99 hp'dir.


Peugeot Serisi Arabalar:

Peugeot 206: Model Yıl Aralığı: 2000-2006

Açıklama: Hatchback ve sportif araç sevenler için gayet uygun bir araçtır. Araç şehir içi kullanım için oldukça idealdir. Ancak motoru küçük olduğu için uzun yollarda sizi biraz yorabilir. Onun haricinde araç oldukça konforlu ve rahat bir araçtır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi dizel olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1398 cc olup motor gücü ise 69 hp'dir.

Peugeot 307: Model Yıl Aralığı: 1999-2004

Açıklama: Araç piyasada oldukça tutulan bir modeldir. Araç şehir içi ve şehir dışı kullanım için oldukça idealdir. Aracın geniş ve rahat olması tercih edilme sebebleri arasında yer almaktadır. Aracın kasa tipi hatchback olduğu için geniş aileler için çok uygun değildir. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi LPG ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1587 cc olup motor gücü ise 110 hp'dir.

Peugeot 407: Model Yıl Aralığı: 2002-2006

Açıklama: Araç gayet geniş ve rahat bir araçtır. Aracın kasa tipi sedan olduğu için geniş aileler rahatlıkla tercih edebilirler. Araç şehir içi ve şehir dışı kullanıma uygundur. Araç piyasada tutulan bir araçtır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi dizeldir. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1560 cc olup motor gücü ise 112 hp'dir.