80 Bin TL ye Alınabilecek En İyi Arabalar 2021

İkinci el araba fiyatlarındaki artışlardan sonra, herkes kendi bütçesine uygun bir araç arayışı içerisine girmiştir. 80 bin TL'ye alınabilecek araçlar haberimizin devamında anlatılmıştır.

80 Bin TL ye Alınabilecek En İyi Arabalar 2021

Günümüzde araba fiyatlarında ciddi artışlar meydana gelmiştir. Bu artışlardan sonra herkes kendi bütçesine uygun, ikinci el bir araç aramaya başlamıştır. İkinci el araç almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Öncelikle almak istediğiniz aracın piyasasını iyice araştırmak zorundasınız. Yoksa almak istediğiniz araca, değerinden daha fazla para ödeyebilirsiniz. Ülkemizde fırsatçı bir sürü insan var, dolar yükseldikçe araba fiyatlarını yükseltiyorlar. Aklınızda olan bir marka var ise onda takılı kalmamaya özen gösterinizi. Çünkü aynı para ile daha farklı daha yüksek model araba alabilirsiniz. İkinci olarak araç alırken, aracın kaza bilgilerini mutlaka sorgulayınız. Çünkü büyük kaza yapmış araçlar bir daha asla eski performansını vermeyecektir. Dikkat etmeniz gereken şeyleri artık bildiğinize göre, 80 bin TL'ye alınabilecek en iyi arabalar bütün detaylarıyla haberimizin devamındadır.80 Bin TL ye Alınabilecek En İyi Arabalar 2021

Araba fiyatlarındaki artışlardan sonra, sıfır araba almak oldukça zorlaşmıştır. Bu sebeb ile ikinci el araçlara olan ilgi artmıştır. Almak istediğiniz arabayı almadan önce piyasasını araştırıp öğrenmelisiniz. Daha sonra aracın eksper raporunu mutlaka görmelisiniz. İkinci el arabalarda günümüzde oldukça oynama yapılmaktadır. Örneğin aracın kilometreleriyle oynayan bir sürü insan var. Araç taksi çıkması olduğu için satılmıyor. Araç sahibi ise bunun önlemini arabasının kilometresini düşürerek alıyor. İkinci el araç almadan önce aracın kaza durumunu mutlaka sorgulatınız. Çünkü ağır hasar kayıtlı araçlar eski performanslarını bir daha vermezler. Bütçeniz 80 bin TL ise eğer, 80 bin TL'ye alınabilecek en iyi arabalar sizler için araştırıp derledik. 80 Bin TL peşinatınız varsa bu paranızın bir kısmını peşinat olarak verip krediyle araç sahibi olabilirsiniz. Krediye uygun araçlar 2021 konumuza bakarak araç modelleri ve kredi tutarları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Konu: Krediye Uygun İkinci El Arabalar 2021

İlgili Konu: 90 bin TL'ye Alınabilecek En İyi Arabalar 2021


Mazda Serisi Araçlar:

Mazda 2: Model Yıl Aralığı: 2006-2009

Açıklama: Sportif araç sevenler için oldukça ideal bir modeldir. Aracın kasa tipi hatbakctir. Ama araç geniş ve konforlu bir araçtır. Aracın 2 tane kapısı bulunmaktadır. Araç geniş aileler için uygun bir araç değildir. Bu aracı genelde sportif ve küçük araba seven kişiler tercih etmektedir. Aracın dış görünüşü oldukça güzel ve çekicidir. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi lpg ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1498 cc olup motor gücü ise 103 hp'dir.

Mazda 3: Model Yıl Aralığı: 2004-2009

Açıklama: Aracın kasa tipi sedandır. Araç oldukça geniş ve rahat bir araçtır. Bu aracı geniş aileler gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Araç piyasada oldukça tutulan konforlu araçlardandır. Araç şehir içi ve şehir dışı kullanım için oldukça idealdir. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi lpg ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1401-1600 cm3 olup, motor gücü ise 101-125 hp'dir.

Mazda 6: Model Yıl Aralığı: 2002-2004

Açıklama: Bu aracımız oldukça geniş ve ferah bir araçtır. Araç geniş aileler ve gençler için oldukça idealdir. Aracın dış görünüşü oldukça güzel ve çekicidir. Araç oldukça sağlam ve sorun vermeyen bir modeldir. Araç şehir içi ve şehir dışı kullanıma uygundur. Aracın yol tutuşu ve gidişi oldukça iyidir. Aracın kasa tipi sedan olduğu için gayet geniş ve rahat bir araçtır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi lpg ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi otomatiktir. Aracın motoru büyük olduğu için yakıtı fazladır. Aracın motor hacmi 1999 cc olup motor gücü ise 141 hp'dir.

Dacia Serisi Araçlar: 

Dacia Sandero: Model Yıl Aralığı: 2009-2014

Açıklama: Aracın kasa tipi sedandır. Ama aracın yapısı bir jip tarzıdır. Oldukça geniş ve rahat bir araçtır. Araç yerdne yüksek olduğu için köyde kullanmak üzere ideal bir araçtır. Araç geniş aileler için oldukça ideal ve yeterlidir. Bu aracı modeli yüksek olduğu içinde tercih edebilirsiniz. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi dizel olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1401-1600 cm3 olup motor gücü ise 51-75 hp'dir.

Dacia Logan: Model Yıl Aralığı: 2009-2012

Açıklama: Bu araç oldukça tutulan bir araçtır. Aracın kasa tipi sedandır ve oldukça geniş bir araçtır. Aracın dış görünüşü oldukça çekicidir. Araç oldukça sağlamdır, kolay kolay arıza vermez. Araç şehir içi ve şehir dışı kullanımı için oldukça idealdir. Aracın yere çok yakın olmaması sebebiyle, köy kullanımı için ideal bir araçtır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi lpg ve benzin olanıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1390 cc olup motor gücü ise 75'dir.

Dacia Lodgy: Model Yıl Aralığı: 2008:2014

Açıklama: Bu araç oldukça geniş ve rahat bir araçtır. Araç ailesi geniş olanlar için oldukça ideal bir araçtır. Araç şehir içi ve şehir dışu kullanım için uygundur. Dacia serisinin en geniş araçlarından birisidir. Bu aracı gündelik birçok işinizde kullanabilirsiniz. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi dizel olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1461 cc olup motor gücü ise 90 hp'dir.

Skoda Serisi Araçlar:

Skoda Fabia: Model Yıl Aralığı: 2008-2013

Açıklama: Aracın kasa tipi hatback olduğu için geniş bir araç değildir. Dolayasıyla geniş aileler için araç uygun değildir. Araç sportif görüntüsü sebebiyle daha çok genç kesime hitap etmektedir. Araç gayet konforlu ve rahat bira araçtır.  Aracın piyasada tutulan yakıt tipi dizel olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1598 cc olup motor gücü ise 90 hp'dir.


Skoda Octavia: Model Yıl Aralığı: 2001-2005 

Açıklama: Aracın kasa tipi sedandır. Aracın dış görünüşü ve duruşu gerçekten oldukça iyidir. Araç piyasada oldukça tutulan ve bilinen bir araçtır. Araç sedan olduğu için geniş aileler içinde oldukça idealdir. Araç şehir içi ve şehir dışı kullanım içinde oldukça idealdir. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi lpg ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1595 cc olup motor gücü ise 102 hp'dir.

Skoda Roomster: Model Yıl Aralığı: 2009-2011

Açıklama: Aracın kasa tipi doblo ile aynıdır. Bu araç oldukça geniş ve rahat bir araçtır. Araç iş için ve ailesi geniş olanlar için ideal bir araçtır. Araç köyde yaşayanlar içinde uygundur. Bu araç şehir içi kullanım için idealken, uzun yollar için uygun değildir. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi lpg ve benzin olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1198 cc olup motor gücü ise 70 hp'dir.

Citroen Serisi Araçlar:

Citroen C4: Model Yıl Aralığı: 2006-2011

Açıklama: Hatback ve spor araba sevenler için gerçekten ideal bir araçtır. Aracın görüntüsü oldukça güzeldir. Araç hatback olmasına rağmen oldukça rahat ve konforlu bir araçtır. Araç şehir içi ve şehir dışı kullanım içinde oldukça ideal bir araçtır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi dizel olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1560 cc olup motor gücü ise 93 hp'dir.


Citroen C3: Model Yıl Aralığı: 2002-2011

Açıklama: Aracın kasa tipi hatback olduğu için çok geniş bir araç değildir. Araç ailesi geniş olanlar için ideal bir araç değildir. Araç şehir içi kullanım için ideal bir araçtır. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi dizel olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1398 cc olup motor gücü ise 71 hp'dir.


Citroen C5: Model Yıl Aralığı: 2004-2009

Açıklama: Aracın kasa tipi sedan olduğu için gayet geniş ve rahat bir araçtır. Bu aracın kasa tipi ve duruşu oldukça güzeldir. Aracı ailesi geniş olan kişiler tercih edebilirler. Araç piyasada oldukça tutulan ve bilinen bir araçtır. Araç şehir içi ve şehir dışı kullanım içinde uygundur. Aracın piyasada tutulan yakıt tipi dizel olanlarıdır. Aracın vites tipi manueldir. Aracın motor hacmi 1560 cc olup motor gücü ise 111 hp'dir.