İkinci El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı

İkinci el arabalarda kullanabileceğiniz kredi bulunmaktadır. Yalnızca gereken şartları taşıyan araçlara kredi verilmektedir. İkinci el taşıt kredisi yaş sınırı kaçtır ? Haberimizin devamında anlatılmıştır.

İkinci El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı

 İkinci el arabalarda kullanabileceğimiz kredi bulunmaktadır. Yalnızca belli başlı özellikleri taşıyan araçlara kredi verilmektedir. Bütün araçların modeline ve cinsine göre farklı tutarda kredi verilmektedir. Gereken şartlartı taşıyan araçlar, bankaya aracın ruhsatı ile başvuru yaptıkları zaman çıkan kredi türünü kullanabilmektedirler. Acil para ihtiyacınız olduğu zaman, aracınızın üzerine kredi çekerek kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. Banka aracınıza krediyi verir, ancak aracınıza ipotek eder. İpotek, eğerki borcunuzu ödemezseniz bankanın aracınıza el koyma yetkisi vardır demektir. Borçlarınızı vaktinde ve zamanında ödemeye mutlaka özen gösteriniz. Aracınızın borcu bittiği zaman, ipotek ortadan kalkacaktır. İkinci el taşıt kredisi yaş sınırı hepsi ve daha fazlası haberimizin devamında anlatılmıştır.

İkinci El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı

İkinci el taşıt kredisi bütün araçlara verilmemektedir. Yalnızca bankanın belirlemiş olduğu özel şartları taşıyan araçlar, krediden faydalanabilmektedirler. Krediden faydalanmak isteyen araç sahipleri, aracının ruhsatı ile bankaya müracaat ederek çıkan kredi tutarını kullanabilirler. Krediyi aldıktan sonra ödemelerinizi vaktinde ve düzenli şekilde yapmaya özen gösteriniz. Krediden faydalanarak araç sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için İkinci el taşıt kredisi yaş sınırı 5'tir. 
Yani 2021 yılı baz alınarak hesaplama yapıldığı zaman, 2016 model altı araçlara kredi çıkmakmamaktadır. 2016-2021 yılları arasında olan araçlara modeline ve cinsine göre kredi çıkmaktadır. Kredi tutarı aracın model ve cinsine göre farklılık göstermektedir. Krediyle araç almak istiyorsanız krediye uygun ikinci el araçlar konumuza bakarak hem araçlar hakkında fikir sahibi olup hemde hangi araca ne kadar kredi çıkmaktadır öğrenebilirsiniz.

İlgili konu: Krediye Uygun İkinci El Araçlar

Krediyi Nasıl Alabilirim ?

Aracı gereken şartları taşıyan kişilerin en çok merak ettiği konuların başında aracıma çıkan krediyi nasıl alabilirim? sorusu yer almaktadır. Aracınız 2016 mode veya üstü bir model ise, bankaya aracınızın ruhsatı ile müracaat etmelisiniz. Banka personeli gereken bilgileri ve size aracınıza çıkan kredi türünü hesapladıktan sonra kredinizi verecektir. Krediyi aldıktan sonra ödemelerinizi mutlaka vaktinde ve zamanında yapmaya özen göstermelisiniz. Aksi halde, bankanın aracınıza el koyma yetkisi bulunucaktır. Ödemelerinizi yapmazsanız ve sürekli aksatırsanız, aracınızdan olabilirsiniz.

Krediyle Alınan Araç Satılırmı?

Banka aracınıza parayı ipotek karşılığı vermektedir. İpotek ise borcunuzu ödemediğiniz takdirde bankanın aracınıza el koyma yetkisidir. Bankanın borcunu ödemezseniz ve sürekli aksatırsanız, banka aracınıza el koyacaktır. Almış olduğunuz krediyi mutlaka gününde ve zamanında ödemeye özen gösteriniz. Aracınızın ipoteğinin kalkması için, bankaya olan bütün kredi borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Bankaya olan bütün borcunuz bitmeden aracın ipoteğinin kalkması mümkün değildir.

Paylaş: