Direksiyon Sınav Ücreti Ne Kadar 2020

Ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının yerine getirmesi yapması gereken belirli aşamalar bulunmaktadır. Bunlardan biriside yazılı sınavı kazandıktan sonra direksiyon sınavına girmek için gereken ücreti ödemektir. Peki direksiyon sınav ücreti ne kadar hangi bankaya nasıl yatırılır hepsi ve daha fazlası haberimizin devamında...

Direksiyon Sınav Ücreti Ne Kadar 2020

Direksiyon sınav ücretleri MEB tarafından belirlenmektedir. Öncelikle ehliyet sahibi olmak isteyen arkadaşların ilk olarak yazılı olan sınavı vermesi gerekmektedir. Yazılı sınavında hangi sorulara çıkıyor ve soruları çözmenin pratik yolu nedir merak eden arkadaşlar sitemizdeki ilgili konuya bakabilir. Ehliyet almak isteyen arkadaşların mutlaka yazılı olan sınavdan en az 70 puan alarak başarılı olması gerekmektedir. Bu sınavlar online olarak tablet üzerinden yapılmakta ve sınav biter bitmez aşağıdan başarılı olup olmadığınızı sorgulayıp öğrenme imkanı sağlamaktadır. Gereken şartları yerine getirdikten sonra yapmanı gereken şey direksiyon sınav ücretini yatırmak olacaktır. 

Direksiyon Sınav Ücreti Ne Kadar 2020

Gereken şartları yerine getiren arkadaşların sırada yapması gereken işlemde direksiyon sınav ücretini yatırıp direksiyon sınavına hazırlanmasadır. Peki direksiyon sınavında neler yapılıyor ve nelere dikkat etmeniz gerekiyor ? Öncelikle sınav olacağınız saatten yarım saat veya bir saat önce sınav olacağınız yerde gereken belgelerle hazır şekilde bulunmanız gerekmektedir yoksa sınava girme hakkınız yanacaktır. Sınava giriş belgesi kimliğinizi falan herşeyinizi aldınız ve tam saatinde sınav olacağınız yerdesiniz burada öncelikle yapmanız gereken şey sakin olup heyecanınızı bastırmak olacaktır, burada bir önemli olan şeyde kendinize güvenmek fazla heyecanana kapılmamak çünkü bir çok sürücü adayı heyecanı yüzünden sınavdan kalmaktadır. Unutmayın tekrarı olan hiçbirşeyden korkmanıza gerek yoktur, ilkte olmadıysa ikinci şansın var üçüncü şansın var dediğim gibi rahat ve sakin olursanız şansa ihtiyacınız olmayacaktır ve tek seferde başarılı bir şekilde sınavınızı vereceksiniz. Direksiyon sınavına başlamadan önce size aracın benzin göstergesi silecekleri çalıştıran kolu aracın motoru vs şeyler sorulacaktır bunları iyi bilmeniz gerekir çünkü artık sınavdasınız bilemediğiniz yapamadığınız herşey için puanınızdan kıracaklardır. Soruları cevapladınız sürüşe hazırsınız araca oturdunuz yapmanız gereken ilk şey emniyet kemerinizi takmak olsun çünkü en çok dikkat edip önem verdikleri şey emniyet kemerinizi takıp takmadığınızdır. Emniyet kemerinizi takın ve sola sinyalinizi vererek sakin bir şekilde trafiğe çıkın zaten siz ne kadar rahat ve özgüvenli olursanız size o kadar yüksek puan vereceklerdir. Direksiyon sınavınızı başarılı bir şekilde tamamladınız ve ehliyet almaya hak kazandınız diyelim, direksiyon sınav ücreti 2020 yılı için 120 Türk Lirası olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir.

Ehliyet Sınav Ücreti Nereye Yatırılır

Sınav ücretini Türkiye Cumhuriyeti Halk Bankasın'dan yada Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankasın'dan ATM' lerden hızlı bir şekilde yatırabilirsiniz. Ödeme yaptıktan sonra dekontu almanızı unutmayınız.

Ehliyet Yenileme Randevusu Nasıl Alınır 2020

Bütün sınavları başarılı bir şekilde tamamlayan sürücü adaylarının gereken bütün şartları yerine getirmesinden sonra ehliyetini alabilmesi için randevu alması gerekmektedir. Öncelikle randevu almanın çeşitli yolları bulunmaktadır bunlardan biriside nüfüs müdürlüğüne ait olan resmi internet sitesine girerek hızlı ve kolay bir şekilde randevunuzu alabilirsiniz. Nüfüs Müdürlüğünün resmi internet sitesi adresi ise randevu.nvi.gov.tr dir. Alo 199 randevu alma hattını arayarakta randevu almak isteğinizin yeri seçerek hızlı bir şekilde randevunuzu alabilirsiniz. 

Ehliyet Yenileme Harç Ücreti 2020

Ehliyetini yenilemek isteyen sürücü adaylarının eski tip ehliyetlerini en geç 31.12.2020 tarihine kadar yenilemesi gerekmektedir. Ehliyet yenileme toplam ücreti ise eski tip ehliyetini yenilemek isteyenler için 15 Türk Lirasıdır, yeni tip ehliyetini kaybedenler için ise yaklaşık olarak 200 Türk Lirası kadar bir tutar ödemesi gerekmektedir. Evet arkadaşlar bugunkü haberimizde sizlere direksiyon sınav ücreti ve çeşitli konularda bilgiler sunduk diğer çeşitli güncel haberlerden anında haberdar olmak ve ilk önce öğrenmek için sitemizi takipte kalınız bir sonraki haberde görüşmek üzere.