Reklam

Adana Ehliyet Fiyatları 2020

Ehliyet sahibi olmak isteyen vatandaşlar Adana ehliyet fiyatları araştırması yapmaktadırlar. Sürücü kursları Milli Eğitim Bakanlığı' na bağlı olduklarından dolayı taban fiyat uygulaması yapılmaktadır. Aşağıda vermiş olduğumuz tutarlar Adana sürücü kursları taban fiyatları yönetmeliğine göre hazırlanmıştır.

Reklam
.
Adana Ehliyet Fiyatları 2020

Ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adaylarının belirtilen yaşa geldikten sonra ehliyet alabilmesi için izlemesi gereken adımlar vardır. Ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adaylarının öncelikle kendilerine uygun olan iyi bir kursa kayıt yaptırması gerekmektedir. Peki 2020 yılı için belirlenmiş olan bu fiyat ne kadardır ? Hepsini ve daha fazlasını haberimizin devamında öğrenebilirsiniz.Motorlu taşıt kullanmak isteyen sürücü adaylarının öncelikle gereken şartları taşıması ve gereken yaşa girmiş olması gerekmektedir. Gerekli şartları taşıyan sürücü adaylarının bir sürücü kursuyla almak istediği ehliyet sınıfını görüşerek kursa kayıt yaptırması gerekmektedir. Öncelikle bilinmelidir ki her ehliyet sınıfının ücreti farklıdır, mesela araba ehliyeti almak isteyen sürücü adayı B sınıf ehliyet almak için kursa kayıt yaptırmalıdır. Motorsiklet kullanmak için ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının ise A2 sınıfına kayıt yaptırıp kursuna gereken ücreti ödemesi gerekmektedir. İsteyen sürücüler ise B+A2 şeklinde hem araba hem de motorsiklet ehliyetini alabileceklerdir. Peki 2020 yılı için Adana'da belirlenen ehliyet sınıfları ve fiyatları ne kadardır ? hepsini siz değerli okuyucular için haberimizde derledik keyifli okumalar.

Adana Ehliyet Fiyatları 2020

Ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adaylarının ilk olarak kendisine uygun olan bir kurs ile görüşüp almak istediği ehliyet sınıfını belirterek kursa kaydını yaptırması gerekmektedir. Öncelikle bilinmelidir ki ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adayları için her kursun fiyatı değişiklik göstermektedir, siz bir cok kurs ile görüşerek kendinize en uygun olanı size en faydalı olacak kursa kaydınızı yaptırmalısınız. Unutmayın ki ehliyet almak istediğiniz sürücü kursu sizler için çok önemlidir, çünkü bütün işleriniz orada dönüyor tanıdık birisi olması sizin için çok daha faydalı olacaktır işlerinizi çok seri ve rahat bir şekilde haledebilir. Bir diğer konuda ücretin hepsini birden ödeyecek durumunuz yok ise kursa ön ücret verip kayıt yaptırdıktan sonra kalan ücreti taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz, sürücü kursu isterse size çok büyük kolaylık sağlayabilmektedir bu yüzden kayıt olduğunuz kursu çok dikkatli ve iyi bir şekilde araştırarak seçmeniz sizin faydanıza olacaktır. Şimdi Adana ehliyet fiyatları 2020 yılı için göz atalım. Bu fiyatlar kurslar araştırılarak ortalaması bulunmuştur, yani siz daha fazla araştırma yaparak kendinize en uygun kursu seçebilirsiniz.

   Adana Sürücü Kursu Fiyat Listesi

Sürücü Sınıfı Belgesi Kurs Ücretti
A1 (Motosiklet) 125 cc'ye kadar

1250 TL

A2 Ehliyet Fiyatı (Motosiklet) 500 cc'ye kadar 1500 TL
A Sınıfı Ehliyet Fiyatı (Motosiklet) 500 cc üzeri 1850 TL
B Sınıfı Ehliyet Fiyatı (Otomobil düz vites) 1850 TL
B ( Otomatik vites ) 1850 TL
B'den D'ye ( Otobüs ) (01.01.2016 Öncesi)  1400 TL
B’den C’ye (Kamyon) Geçiş 2290 TL
C-D’den E’ye (Tır) Geçiş 1630 TL
B-C-D'den A1'e Geçiş 1030 TL
B-C-D'den A2'e Geçiş 1200 TL
B-C-D'den A'ya Geçiş 1630 TL

 

Bu fiyatlar Adana ili için araştırılıp toplanmıştır, ortalama bu fiyatlar geçerlidir Adana ili için ama siz daha çok araştırma yaparak size en faydalı olacak kursu ve size en çok ayrıcalık kursu seçmelisiniz. Kurs seçerken kurs başarı oranına bakmanız sizin için büyük önem arz etmektedir. Daha önce ehliyet almış olan arkadaşlarınıza sorarak gittikleri kursları öğrenip deneyimlerini dinleyip karşılaştırma yapabilirsiniz ve buna göre size en faydalı olacak hem fiyatı uygun hem de verdiği hizmeti en iyi şekilde yerine getiren bir kursu seçerseniz hiç bir sıkıntı yaşamadan ehliyetinizi çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Bu ve buna benzer haberlerimizden hemen haberdar olmak için sayfamızı takipte kalabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş