2019 Ehliyet Fiyatları


2019 Ehliyet Fiyatları

Yeni ehliyet sahibi olacak veya ehliyet sınıf yükseltmek isteyen vatandaşlarımızın ödemeleri gereken ücretler ne kadar? Ehliyet alırken nelere dikkat etmeleri gerekir? Kurs ücretleri, kart ücretleri bütün detaylarıyla aşağıdaki yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

2019 Ehliyet Fiyatları
04 Şubat 2019 Pazartesi 19:06 tarihinde paylaşıldı.
  Sürücü adaylarının merak ettiği konulardan birisi ise sürücü belgesi almak için ödeyecekleri ücretlerdir. Sürücü belgesi sahibi olmak istiyorsanız öncelikle sürmek istediğiniz motorlu taşıta uygun ehliyet kararı vermeniz gerekmektedir. Hangi ehliyeti almak hususunda bilgi sahibi değilseniz aşağıda bırakacağımız linkten ehliyet sınıfları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Almak istediğiniz ehliyete karar verdikten sonra sürücü kursuna kayıt yapmanız gerekmektedir. Sürücü kursları Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı kuruluşlardır. 2019 ehliyet fiyatları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen taban fiyat uygulaması vardır. Ehliyet alma konusunda başvurularınızı bireysel başvuru şeklinde yapamazsınız. Başvuru yapmak için sürücü kursu aracılığıyla yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Peki 2019 sürücü kurs ücretleri ne kadar? 

2019 Ehliyet Fiyatları

Sürücü kursuna kayıt olmak isteyen vatandaşlarımızın herşey dahil ödemeleri gereken tutarları aşağıdaki tabloyu inceleyerek öğrenebilirsiniz. 
Bütün sorularınız yanıtı için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. Sürücü kursuna kayıt yaptırdıktan sonra aralıklı yapılan sınavlara girmeniz gerekmektedir. Daha önce ehliyete sahipseniz almak istediğiniz ehliyet sınıfının sadece direksiyon sınavına girerek başarılı olmanız durumunda yeni ehliyetinize kavuşabilirsiniz. Fakat daha öncesinde hiç ehliyet sahibi değilseniz yeni ehliyet alacaksanız hem yazılı hemde direksiyon sınavına girmeniz gerekmektedir. Eski sistemde istediğiniz ehliyete direk kayıt olarak ehliyet alabiliyorken yenilenen sistemde ehliyet sınıflarına en alt kademeden almaya başlamanız gerekmektedir. Yani kamyon kullanmak için direk C sınıfı ehliyete yazılamyorsunuz öncelikle B sınıfı ehliyet kartınızı çıkaptıp daha sonrasında ehliyet büyütme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Birdiğer dikkat edilmesi gereken husus ise yaş ve eğitim durumu şartlarını taşıyor olmanız gerekmektedir. Bütün şartları taşımanız durumunda ehliyet almanıza engel durum kalmayacaktır. 

2019 Ehliyet Ücretleri


Yanlarında işaret bulunan ehliyet sınıfları diğer sınıflardan geçişlerde ödenen ücretlerdir.

İlginizi Çekebilir: Ehliyet Sınıfları Nelerdir?


2019 Sürücü Kursu Fiyatları

Yukarıda verilen tutarlar arasında sürücü kurs ücretleri için taban fiyat uygulamasıdır. Bu ücretlendirmenin üzerinde fiyat talep edebilirler pazarlık yaparak daha uygun fiyatlara kayıt yaptırabilirsiniz. Fakat bu taban fiyat uygulamasının altında fiyat söylenmesi durumunda eğitimden veya eğitim veren hoca kalitesinden kısılmış demektir.

İllere göre bakın:

Ankara ehliyet fiyatları
Adana ehliyet fiyatları
İstanbul ehliyet fiyatları
İzmir ehliyet fiyatları

Sürücü Kursu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Sürücü kursu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlara aşağıda göz atıp bilgi sahibi olalım;

Kayıt esnasında sınav ücretleri adı altında ücretler talep edilmektedir.Bu ücretleri dilerseniz kendiniz yatırabilirsiniz dilersenizde sürücü kursunun yatırmasını talep edebilirsiniz. Sınav ücretleri hakkında güncel bilgilere sahip olursanız fazla para ödemekten kurtulursunuz.

Sınavlardan ard arda 4 defa kalmanız durumunda dosyanız baştan açılması gerekecektir. Bu durumda tekrar ücret talep edilecektir bu ücretleri başından konuşmanız daha avantaj sağlayacaktır. Dileriz sınavlarda kalmadan alırsınız buna hiç gerek kalmaz.

Direksiyon sınavında kalmanız durumunda verilecek eğitim ücretlidir bu gibi durumda sizden kurs ücreti olarak ekstra ne kadar ücret alınacağını sorun bazen avantajlı diye yazıldığınız sürücü kursları daha sonrasında çok daha fazla paralar ödenmektedir.

Eğitim olarak size ne kadar direksiyon eğitimi verilmektedir. Bundan genellikle kısarak sürücü kurs ücretinden indirim yapmaktadırlar. Yönetmelikte 14 saat kurs süresi vardır.

Birçok sürücü kursu simülatör kullanmaktadır. Simülatör kullanıp kullanmadıklarını sorun trafikte araçların arasında değilde ilk eğitiminizi kurs binasında simülatör araçla yapabilirsiniz. 

Direksiyon sınavına direksiyon dersi aldığınız araçla girip girmediğinizi sorun farklı araçla sınava girmeniz durumunda sınav esnasında araca alışmanız süresinde sınavdan kalabilirsiniz. 

2019 Ehliyet Kart Ücreti

Yeni ehliyet almanız veya ehliyetinizi kaybetmeniz durumunda 165 TL gibi bir tutar ödemeniz gerekmektedir. Bu tutar bütün ehliyet sınıfları için geçerlidir. 

2019 Ehliyet Sınav Ücreti

Yeni ehliyet sahibi olacak vatandaşların öncelikle girmesi gereken sınav yazılı sınavdır bu sınav için elktronik sınav olarak değişmiştir. E-sınav adı altında ödemeniz gereken tutar 75 TL'dir. Daha öncesinde ehliyeti bulunan vatandaşlar ehliyet yükseltmek isteyenler e sınava girmesine gerek yoktur.

Yukarıda yer alan bilgileri inceleyerek ehliyet fiyatları 2019 ile ilgili tğm gerekli olan bilgilere ulaşabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2020 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020