Ankara Ehliyet Kurs Ücretleri 2021

Sürücü kursları MEB' e bağlı olarak çalışmaktadır. Ehliyet fiyatları ilden ile farklılık göstereceği gibi alınacak ehliyet sınıfına göre farklılık göstermektedir.

Ankara Ehliyet Kurs Ücretleri 2021

 Sürücü belgesine sahip olabilmek için öncelikle sürücü kursuna yazılıp sürücü kursu aracılığıyla yapılan sınavlara girerek başarılı olunması durumunda alınmaktadır. Sürücü kursları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim kurumu olarak geçmektedir. Sürücü kurslarına MEB taban fiyatı uygulaması getirmiştir. Kursların fiyatı her yıl aralık ayında toplanan komisyonun aldığı karar ile sonraki yılda uygulanmak üzere ilan edilir. Ankara sürücü kurs fiyatları 2021 bu fiyatlar doğrultusunda hareket etmektedir. Fakat sürücü kurslarında herşeye rağmen fiyat farklılıkları olmaktadır. Bu farklılıklar deneyimsiz hocalarla çalışılarak personel ücretinden kısılarak veya kurs süresini kısarak fiyat düşük söylenebilir.


Ankara Ehliyet Fiyatları 2021

 

Sürücü kursları Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı hizmet veren aracı kurumlardan birisidir. Bireysel olarak sürücü kursuna başvurmadan ehliyet almanız 2021 yılı için mümkün değildir. Yaş ve diğer şartları tamamlamanız durumunda sürücü kursuna başvurarak sınavlarda başarılı olarak ehliyet sahibi olabilirsiniz. Sürücü kursları aracılık hizmeti için ve vereeceği kurslar için sizden ücret alacaktır. Ankara ilinde bulunan sürücü kursları için yaptığımız araştırmamız da siz okurlarımız için Ankara ehliyet fiyatları 2021 yılı için aşağıda listelenmiştir.

2021 Ehliyet Fiyatları;

EHLİYET SINIFLARI

EHLİYET FİYATLARI

A SINIFI EHLİYET FİYATI

1.900 TL

A1 SINIFI EHLİYET FİYATI

1.300 TL

A2 SINIFI EHLİYET FİYATI

1.550 TL

B SINIFI EHLİYET FİYATI

1.850 TL

B1 SINIFI OTOMATİK EHLİYET FİYATI

1.850 TL

B EHLİYET SINIFINDAN D SINIFINA EHLİYET YÜKSELTME ÜCRETİ

1.450 TL

B EHLİYET SINIFINDAN C SINIFINA EHLİYET YÜKSELTME ÜCRETİ

2.250 TL

C EHLİYET SINIFINDAN CE EHLİYET SINIFINA YÜKSELTME ÜCRETİ

1.650 TL

B, C, D EHLİYETİ OLANLARIN A1 SINIFI İÇİN VERECEKLERİ FARK

1.100 TL

B, C, D EHLİYETİ OLANLARIN A2 SINIFI İÇİN VERECEKLERİ FARK

1.250 TL

F SINIFI EHLİYET FİYATI

1.500 TL

Başkaları Şunları Da Okudu: Habere ulaşmak için başlığa tıklayınız...

E Sınıfı Ehliyet Kaç Yaşında Alınır?

Ehliyet Sınav Soruları 2021

Yukarıda yer alan fiyatlar 2021 sürücü kurs fiyatlarıdır. Sürücü kursunun yanısıra direksiyon sınav ücreti, yazılı sınav ücreti ve ehliyet kart ücreti ödemeniz gerekm ektedir. 2021 ehliyet sınav ücretleri ve 2021 ehliyet kart ücretleri aşağıda listelenmiştir.

Ehliyet Sınav Ücreti ve Kart Ücreti Ne Kadar ?

 

A1, A2, A sınıfı ilk defa ehliyet alacaklar yazılı sınav için 100 TL, direksiyon sınav ücreti için 130 TL kart ücreti için 543 TL ödemeleri gerekmektedir.

B sınıfı ehliyet alacaklar 100 TL yazılı sınav ücreti, 130 TL direksiyon sınav ücreti ve kart ücreti için 1090 TL ödeme yapmaları gerekmektedir.

B ehliyet sınıfından D ehliyet sınıfına, B ehliyet sınıfından C ehliyet sınıfına ehliyet yükseltecek olan adaylar yazılı sınava girmeyeceklerinden dolayı 130 TL direksiyon sınav ücreti ve 1.638 TL kart ücreti ödemesi gerekmektedir.

B, C, D sınıfı ehliyeti olup A sınıfı ehliyet alacak olanlar yazılı sınava girmeyeceğinden dolayı direksiyon sınav ücreti ve 543 TL kart ücreti ödemesi gerekmektedir.

 

Yukarıda belirtilen ücretler MEB'in uyguladığı taban fiyat ücretleridir. Ankara ehliyet ücreti 2021 yılında bu fiyatlar üzerinden aracılık hizmetini gerçekleştirecektir. Fiyatlar sürücü kursları arası farklılık gösterebilir. Ankara merkez ve ilçelerdeki sürücü kurslarını gezerek fiyat araştırması yapabilirsiniz.