Ehliyet Harç Ücreti Ne Kadar 2021

Ehliyet harç ücretleri 2021 yılında ne kadar ödeniyor? Ehliyet almak için ne kadar ödemek gerekiyor işte tüm ayrıntılar.

Ehliyet Harç Ücreti Ne Kadar 2021

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre ehliyet harç ücretleri 2021 yılı verileri açıklandı. Resmi Gazete'de yer alan duyuruya göre %9,11 zam oranıyla birlikte ehliyet fiyatları 2021 yılı için aşağıda yer alan fiyatları içermektedir. Bu sayfadaki bilgiler ile ehliyet ücretlerine göz atarak 2021 yılında siz de yeni ehliyetinizi alabilirsiniz.Yazılı sınav ve sonrasında direksiyon sınavını başarıyla tamamlarsanız siz de ehliyet almaya hak kazanırsınız. 2021 yılında her ay yapılan e-ehliyet sınavlarına katılabilir ve siz de sürücü olabilirsiniz. Ehliyet almada ilk aşama bölgenizde bulunan ehliyet kurslarına kayıt yaptırmaktır. Kaydınızı yaptırdıktan sonra harç ücretleri de ödeyerek ehliyet almak için ilk aşamayı tamamlamış olursunuz. Türkiye'de ehliyet sınıfları her araç için farklılık göstermektedir. Örneğin otomobil kullanmak istiyorsanı B sınıfı, motorsiklet için de A - A1 - A2 ehliyet sınıfına kayıt olmanız gerekmektedir. Motorsiklet ve otomobil ehliyetini bir arada almak ücret avantajı sağlamaktadır. Hem ehliyet kart bedeli hem de sürücü kursunda daha uygun fiyata ehliyet alabilirsiniz. Ehliyet harç ücretleri 2021 ne kadar diye merak edenler bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanarak ehliyet harç ücretlerinin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ehliyet Harç Ücreti Ne Kadar 2021

Ehliyet alacak sürücü adayları sürücü kursuna yazıldıktan sonra kurs ücretinden sonra ehliyet harç ücretlerini 2021 yılında ödemeleri gereken tutarları merak etmektedir. Geçtiğimiz yılda yani 2020 yılında harç ücretlerine yüzde 22,58 lik artış uygulanmıştır. 2021 yılında ise ehliyet harç ücretleri ise %9,11 zamlı olarak uygulanmaktadır. Örneğin araba ehliyeti alacak sürücü adayı araba harç ücreti için 2020 yılında 1010 TL ödemeleri gerekirken araba ehliyeti harç ücreti 2021 yılı için yüzde 9,11 artış uygulanarak 1100 TL ödenmesi gerekmektedir. 2021 yılı ehliyet harç ücretleri ehliyet sınıflarına göre aşağıdaki tabloda yer almaktadır.


A - A1 - A2 (Motor Ehliyeti) Harç Ücreti Ne Kadar?

A sınıfı motorsiklet ehliyeti alaca sürücü adayları sürücü kursundan hariç ödemeleri gereken ücretler şu şekildedir; harç ücreti + Polis Vakfı Bedeli + Değerli kağıt ücreti ile toplam ödenecek miktar A - A1 ve A2 ehliyetler için 543 TL'dir.

B Sınıfı (Otomobil) Ehliyet Harç Ücreti Ne Kadar?

 

Araba ehliyeti alacak sürücü adayları yapılan sınavlarda başarılı olmaları durumunda trafiğe ödemesi gereken Harç ücreti + Değerli Kağıt ücreti ve Polis Vakfı'na yatırılan ücret toplamı 2021 yılı için 1100 TL'dir.

F ve H sınıfı ehliyet Harç Ücreti Ne Kadar?


F ve H sınıfı ehliyet alacak sürücü adayları kart bedeli olarak toplam ödemeleri gereken tutarlar şu şekildedir; harç ücreti + Değerli kağıt ücreti ve Polis Vakfı ücreti toplamda 545 TL'dir.


C1-C1E-C-CE-D1-D1E-D-DE Sınıfı ehliyet Harç Ücreti Ne Kadar?


Harç ücreti, Değerli kağıt ücreti + Polis vakfı ücreti toplamda 1638 TL ödemek gerekiyor.

İlginizi çekebilir:

İstanbul ehliyet fiyatları 2021
Adana ehliyet fiyatları 2021