Mersin Ehliyet Fiyatları 2021

Sürücü kursları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalıştığından dolayı bölgesel olarak sabit fiyat uygulaması vardır Mersin'de belirlenen Mersin ehliyet fiyatları 2021 yılında aşağıdaki belirtildiği gibidir.

Mersin Ehliyet Fiyatları 2021

 Sürücü belgesine sahip olmak için sürücü kursuna kayıt yaptırmanız zorunludur. Bireysel olarak başvuru yapmanız mümkün değildir. Sürücü kursları eğitimin yanısıra birnevi aracılık hizmeti vermektedir. Sürücü belgesi sürücü kursunda almış olduğunuz eğitimleri sınavlarda uyguladığınız takdirde başarılı olmanız durumunda alınan belgedir. Sürücü kursları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim kurumları olarakgeçmektedir. Bölgesel olarak taban fiyat uygulaması Mersin ili için geçerli olan Mersin ehliyet fiyatları 2021 yılı için aşağıdaki verildiği gibidir.

Mersin Ehliyet Fiyatları 2021

Sürücü kurs ücretleri her yıl aralık ayında toplanan komisyon tarafından belirlenmektedir. Akıllara takılan bir soru ise sabit fiyat uygulaması var peki nasıl fiyat farklılığı gösteriyor? Fiyat farklılığı göstermesinin sebebi tamamen verilen eğitimle alakalıdır. Deneyimsiz personel hocalar çalıştırarak ve kurs sürelerinden kısarak daha uygun fiyatlar vermektedir. Direksiyon ders saatinden kısarak yakıt ve hoca ücretinden tasarruf ederek size uygun fiyatlar söylenebilir. İyi bir eğitim almak istiyorsanız taban fiyat uygulamasına uyan sürücü kurslarına kayıt yaptırmanızı öneririz. 

 

EHLİYET SINIFLARI

EHLİYET FİYATLARI

A SINIFI EHLİYET FİYATI

1.950 TL

A1 SINIFI EHLİYET FİYATI

1.350 TL

A2 SINIFI EHLİYET FİYATI

1.500 TL

B SINIFI EHLİYET FİYATI

1.800 TL

B1 SINIFI OTOMATİK EHLİYET FİYATI

1.800 TL

B EHLİYET SINIFINDAN D SINIFINA EHLİYET YÜKSELTME ÜCRETİ

1.400 TL

B EHLİYET SINIFINDAN C SINIFINA EHLİYET YÜKSELTME ÜCRETİ

2.200 TL

C EHLİYET SINIFINDAN CE EHLİYET SINIFINA YÜKSELTME ÜCRETİ

1.600 TL

B, C, D EHLİYETİ OLANLARIN A1 SINIFI İÇİN VERECEKLERİ FARK

1.150 TL

B, C, D EHLİYETİ OLANLARIN A2 SINIFI İÇİN VERECEKLERİ FARK

1.200 TL

F SINIFI EHLİYET FİYATI

1.550 TL

 

Sürücü kurslarına ödenen ücretler kursun size verdiği dersler karşılığında alınan ücretlerdir. Kurs ücreti haricinde Milli Eğitim Bakanlığı' na ödenen yazılı sınav ücreti, direksiyon sınav ücreti ve başarılı olunması durumunda ehliyet kart ücreti ödenmesi gerekmektedir. Bu tutarları aşağıdaki tabloda belirttik.

Tablo: Ehliyet sınav ücreti ve kart ücreti

Ehliyet Sınıfları Yazılı Sınav Ücreti Direksiyon Sınav Ücreti Ehliyet Kart Ücreti
A1, A2, A ( İlk defa ehliyet alacaklar) 100 TL 130 TL 543 TL
B sınıfı ilk defa ehliyet alacaklar 100 TL 130 TL 1090 TL

B sınıfından D sınıfına 

B sınıfından C sınıfına ehliyet yükseltecekler.

------------ 130 TL 1638 TL
B, C, D sınıfı ehliyeti olup A sınıfı ehliyet alacaklar ----------- 130 TL 543 TL

 

Yukarıda belirtilen ücretler Mersin ehliyet fiyatları 2021 yılı için geçerlidir. Mersin ili için daha uygun fiyatlar almak istiyorsanız bölgesel olarak sorgulamanız gerekmektedir. Mersin tarsus ehliyet fiyatları, Mersin silifke ehliyet fiyatları, Mersin erdemli sürücü kurs ücretleri birbirine uzak bögeler olsalar dahi fiyat farklılığı gösterebilir fiyat sorgulaması ve alacağınız eğitim saatlerini sorgulayarak karşılaştırma yapıp en uygun olana yazılıp sürücü belgenizi alabilirsiniz.