21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları


21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları

Ehliyet sınavına girecek yüzbinlerce aday 21 Nisan 2018 Ehliyet sınav soruları ve cevaplarını merak ediyor. Peki sınavı geçmek için kaç doğru yapmak gerekiyor işte ehliyet sınavı ile ilgili merak edilenler.

21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları
 2018 yılında 21 Nisan 2018 ehliyet sınavı soruları yapılacağını daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Bu sınava girecek onbinlerce kursiyer, yeni sürücü belgesine kavuşabilmek için sabırla bekliyorlar. Bu sınavda 50 soru sorulacak adayların en az 70 puan alması gerekiyor. İşte sınav ile ilgili tüm detaylı bilgiler.

21 Nisan 2018 Ehliyet Sınav Soruları

İlgili: 21 Nisan ehliyet sınav soruları

Bu sayfamızda sizler için 2018 yılında yapılacak ikinci ehliyet sınavı olan 21 Nisan 2018 ehliyet sınavına girilmesi için yapılması gerekenleri aktaracağız. Bu ehliyet sınavına katılacak olan kişiler için önerimiz sürücü kurslarında verilen derslere etkili olarak katılmanızdır. Bunun yanı sıra dersleri pekiştirebilmek için sitemiz üzerinden yakın zamanda hizmete açılacak olan online test bölümünden testleri de çözebilir ve geçmiş sınavlara göz atabilirsiniz. Ehliyet sınavlarında 23 Trafik, 12 İlk Yardım, 9 Araç Tekniği ve 6 Trafik Adabı sorusu toplamda 50 soru sorulacaktır. Bu soruların her biri 2'şer puan olmak üzere bir adayın sınavı geçebilmesi için en az 70 puan (35 Net) yapması gerekmektedir. Ayrıca ehliyet sınavında yapılan yanlış cevaplar doğru cevabı götürmediğinden dolayı bilmediğiniz soruyu sallama yöntemiyle deneyebilirsiniz.

Güncel: 2018 ehliyet sınav soruları (Haber)

Kaç Soru Çıkıyor, Kaç Puan Almak Gerekiyor?

MTSK sınavında toplamda 50 soru soruluyor ve bu sınav Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılıyor. Sınavda İlk yardımdan 12, Trafik ve Çevreden 23, Motor bilgisinden 9, trafik adabıdan 6 soru yani toplamda 50 soru soruluyor. Her sorunun puanı ise 2 olarak hesaplanmakta olup; toplamda 35 doğru yapan kişiler başarılı olarak sınavı geçmiş sayılıyor. Bu da 70 puana denk geliyor yani 70 puan alan adaylar sınavda başarılı olup direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyorlar. Teorik sınav ücreti 2018 yılında 75 TL olarak belirlenmiş olup, sınav ücretlerini Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'a yatırılması gerekiyor. Ehliyet sınavı 2018 yılında 2. kez olarak 21 Nisan Cumartesi günü yapılacaktır. Ehliyet sınav soruları ise salı yada çarşamba günü yayınlanıp sitemize eklenecektir. 21 Nisan ehliyet sonuçları yine MEB tarafından 3 Mayıs 2018 Perşembe günü site üzerinde yayınlanacaktır. Bu tarihten önce sitemizi takip ederek sınav sorularını tekrardan çözebilir ve hesaplama yapabilirsiniz.


İlgili: Ehliyet sınav tarihleri 2018

Kurs merkezinde verilen derslerin yanı sıra sizlere verilen video derslerine de göz atabilir ve ayrıca kitaplara çalışabilirsiniz. Sizler için önereceğimiz çalışma yöntemi ise sınava çalıştığınız sırada önemli yerleri not almak olacaktır. Not alarak daha etkili ve çabuk öğrenebilir ve sınavda daha da başarılı olabilirsiniz. Bunların yanı sıra internet üzerinden de online olarak ehliyet sınav sorularını çözmek daha da yararlı olacaktır. Bu sorular da birbirine benzer sorular olduklarından dolayı sınavda çıkan soruları daha kolay şekilde yapabileceksiniz. Sitemiz henüz yeni olduğu için beta sürümünü tamamlamak üzeredir yakın zamanda ehliyet sınavı ders notları ve test bölümlerimizi de aktif edeceğiz. Diğer yandan sınavdan hemen sonra sitemize 21 Nisan 2018 ehliyet sınav soruları da yüklenecek ve sizlere sunulacaktır. Sınavda 70 üzerinde puan alan adaylar sınavı başarılı şekilde tamamlamış sayılır ve direksiyon sınavına girmeye hak kazanırlar.

Sizde başarıyı yakalamak için sitemizi takip ederek ehliyet sınav sorularını çözebilir ve geçmiş soruları inceleyebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan soruları yorum bölümlerine yazabilir, sitemizde yer alan ehliyet sınavları hakkında bilgi verici makaleleri de inceleyebilirsiniz.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Alperen Dağ 3 yıl önce yorumlandı

   21 Nisan ehliyet sınav sorularını ve cevaplarını çözmek istiyorum.

  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2021 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2021