Ehliyet Sınav Tarihleri 2021


Ehliyet Sınav Tarihleri 2021

Koronavirüs salgını nedeniyle bulaş riskini azaltmak amacıyla ehliyet sınavları 2021 yılına ertelenmiştir. 2021 ehliyet sınav tarihleri hakkında net bir tarih olmadığı fakat normal dönemlerde yapılması gereken sınav tarihleri aşağıda haberimizde açıklanmıştır.

Ehliyet Sınav Tarihleri 2021

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde belirli dönemlerde yapılan Ehliyet sınav tarihleri 2021 yılı takvimi MEB tarafından yapılması gereken sınav tarihleri aşağıdaki gibidir. Yeni ehliyet sahibi olmak isteyen kişilerin başvuracağı bu sınav için şartlar ve belirli özellikler haberimizde yer almaktadır.

Ehliyet Sınav Tarihleri 2021

Ehliyet sınavı ne zaman yapılacak diye merak edenler için bu haberimizi hazırladık. Sınavlar yıl içerisinde hangi tarihlerde yapılacak? Yeni ehliyet sahibi olmak isteyen vatandaşlar her ayın 1 i ile 10 u arasında kayıt yaptırmaları durumunda aynı ay içerisinde sınava girebilirler. 2021 ehliyet sınav tarihi olarak en erken tarih ocak ayı olarak görülmektedir. İçinde bulunduğumuz salgın dolayısıyla ertelenme olasılığı vardır.

2021/MTSKS Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-Sınavı e-sınav salonu oluşturulan illerde haftanın 7 günü yapılacaktır. Yukarıda belirtilen tarihlerde yapılacak olan sınavların sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı web sitesi olan mev.gov.tr adresinden "Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları" adresinden sorgulayabilirsiniz. Sınava giren adaylar TC kimlik numaraları ile bu adresten sorgulama işlemini gerçekleştirebilmektedir.  2021 ehliyet sınav tarihleri bu konudaki belirtilen şekildedir, ehliyet sınavı için sınav ücreti ise 101 TL'dir. Bu paranın kamu bankalarına yatırıldıktan sonra dekontunun ilgili sürücü kursuna iletilmesi ve sınav için kayıt olunması gerekmektedir.

Buna da bakın: 2020 Ehliyet Sınav Soruları (Haber)
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2021 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2021