Ehliyet Sınavında Yanlışlar Doğruyu Götürüyor Mu


Ehliyet Sınavında Yanlışlar Doğruyu Götürüyor Mu

Yeni ehliyet almak isteyenler ehliyet sınavında yanlışlar doğruyu götürür mü diye merak etmektedir. İşte bir çok kişinin aklına takılan bu sorunun yanıtını bu sayfa içeriğinde verdik.

Ehliyet Sınavında Yanlışlar Doğruyu Götürüyor Mu
 Türkiye'de her yıl belirli aralıklarla yapılan ehliyet sınavlarına yüz binlerce aday katılmaktadır. Yeni ehliyet sahibi olup araç kullanmak isteyen kişiler sürücü kurslarına kayıt yaptırdıktan sonra ehliyet sınavına girerler. İlk sınavda başarısız olan aday sınav ücretini yatırdıktan sonra yine diğer sınavlara katılabilir. Bir çok kişi ehliyet sınavında yanlışlar doğruyu götürür mü diye merak etmektedir, sizler için araştırdık ve bu sayfamızı hazırladık.

Ehliyet Sınavı Yanlış Doğruyu Götürür Mü?

Ehliyet sınavlarında toplamda 50 test soruru sorulmaktadır. Her sorunun 4 şıkkı bulunmakta ve 1 doğru aranmaktadır. Ehliyet sınavlarında başarılı olmak isteyenler en az 35 doğru yanıt vermeli ve akabinde 70 puana ulaşmalıdır, her sorunun doğru yanıtı ise 2 puan olarak sayılmaktadır. Ehliyet sınavlarında, üniversite sınavları gibi yanlış doğruyu götürmez yani yapılan yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez. Bu nedenlebilmediğiniz soruyu da size en yakın gelen şıkkı işaretlerseniz başarı şansınızı artırabilirsiniz. Açık öğretim sınavlarında da artık yanlışlar doğruyu götürüyor ancak ehliyet sınavlarında Milli Eğitim Bakanlığı'nın henüz böyle bir kararı bulunmuyor.

Ehliyet Sınavı Yılda Kaç Kez Yapılır?

MTSKS, karayollarında seyreden araçları kullanacak kişilere yönelik olarak yazılı ve uygulamalı olarak yapılan sınavları kapsamaktadır. Ehliyet sınavları Milli Eğitim Bakanlığı (Meb) tarafından yılda 5 kez düzenlenmektedir. Sürücü belgesi almak isteyen kursiyerler teorik ve uygulamalı sınavlara girmek zorundadır. Sürüc adayları ilk olarak özel Mtsk firmalarına kayıt olarak direksiyon ve sınav derslerini almakla yükümlüdür. Sınıf artırmak isteyen sürücüler ise teorik sınavdan muaf tutularak direk olarak direksiyon sınavına alınırlar. 2019 yılındaki ehliyet sınav tarihlerini öğrenmek için ehliyet sınav tarihleri 201sayfasına göz atabilirsiniz.

Ehliyet Sınavı Soru Sayısı Kaçtır?

Ehliyet sınavında toplamda 50 soru sorulmaktadır. Bu sorulardan geçer notu alabilmek için adayın en az 35 doğru yanıt vermesi ve 70 puan üstü alması gerekmektedir. Sınav saati ise 60 dakika (1 saat) olarak belirlenmiştir. Ehliyet sınavında başarı yakalamayan adaylar sınava en fazla 4 defa girebilir. Dört hakkında kullanılması sonucunda başarısız olan adaylar tekrardan kayıt yaptırmak zorundadır. Bu sayfamızda ehliyet sınavı yanlış doğruyu götürür mü cevabını verdik. Ayrıca bir kaç da ehliyet sınavı hakkında temel bilgileri sizlere sunduk, sosyal medya hesabımızdan bizleri takip ederek sınava daha etkili şekilde hazırlanabilirsiniz.

Herkese sınavlarda başarılar dileriz.YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Melih 2 yıl önce yorumlandı

   e sınavda yanlışlar doğruyu götürmüyor diye biliyorum

  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2021 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2021