Reklam
.

Ehliyet Yenileme Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır 2021

Ehliyet değişimi hangi bankaya yatırılır? Ehliyet yenileme para yatırma atm işlemleri nasıl yapılır diyenler için bu sayfamızı hazırladık.

Reklam
Ehliyet Yenileme Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır 2021

 Geçtiğimiz yıllarda başlatılan dijital kart çalışması akıllarda birçok soru işareti oluşmasına sebep oldu. Bunlardan biriside milyonlarda taşıt kullanımını sağlayan sürücü belgesine sahip motorlu taşıt şoförlerinin kullanmış oldukları ehliyetlerin yenilenmesi konusu. Çipli kartların yoğunluk oluşmaması nedeniyle 2023 yılına kadar yayılmıştır. Eski sadece görselde işlevi olan ehliyetlerin yerini alan yeni parmak izinden içerisinde hakkınızda birçok bilgiyi barındıran özel güvenlik yöntemleri ile donatılmış çipli kartlar dönemi başladı. Bu sayfadaki bilgiler ile siz de ehliyet değişimi para yatırma atm işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilir, ehliyet yenileme için paranın hangi bankaya yatırıldığını öğrenebilirsiniz.
 
Ehliyet Değişimi Para Yatırma

Eski ehliyetinizi yenileyebilmek için öncelikle size en yakın nüfus müdürlüğünden randevu almanız gerekmektedir. Öncesinde bu yenileme işlemi emniyet müdürlüklerine bağlı trafik tescil müdürlüklerinde yapımaktayken daha sonrasında bu görev nüfus müdürlüklerine verilmiştir. Ehliyetini yenileyebilmek için bu hizmetin karşılanması için ücret yatırmak gerekmektedir. Ehliyet işlemleri için hangi bankalara ücret yatırılmaktadır. Bu ödemeler üç başlık altında toplanmaktadır. Bu ödemeler;

Sürücü belgesi harç ücreti,
Değerli kağıt bedeli,
Hizmet bedeli.

İlk defa ehliyet alacaklar, ehliyetini yükseltenler ve ehliyetini yenilemek isteyenler bu üç başlıktan oluşan ödemeleri yapmak zorundadırlar.

2021 Ehliyet Yenileme Ücreti

Mevcut bulunan ehliyetinizi yenilemek için sadece Değerli kağıt bedeli ve hizmet bedeli ödemeniz yeterlidir. Bu iki işlem için 15 TL ücret talep edilmektedir. Bu ücreti isterseniz Ziraat Bankası atm'lerinden kartsız işlem ile yatırabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan listeden istediğiniz bankaya giderek ehliyet değişimi için paranızı yatırabilirsiniz. Ancak Ziraat Bankası ve devlet bankaları dışındaki bazı bankalar uğraşmamak için "sistem yok" gibi bahaneler üreterek bu ücreti yatırmıyorlar. Aşağıda yer alan yönergeleri kullanarak siz de Ziraat Bankası atm'sinden ehliyet değişimi için ücretinizi yatırabilirsiniz.

Ehliyet Yenileme ATM Para Yatırma İşlemi:

1. Kartsız İşlem
2. Ödeme İşlemleri
3. Vergi Ödemeleri
4. Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme
5. Sürücü Belgesi Yenileme (Değiştirme, Kayıp)
6. TC kimlik numaranızı girerek paranızı bankamatiğin para alma bölümüne yatırınız.
7. Son olarak işlem onaylandıktan sonra ödendi makbuzunu alınız.

Yukarıda yer alan işlemleri Ziraat Bankası atm'lerinden kartsız işlem ile yapabilirsiniz. Siz de 2021 yılında ehliyetinizi değiştirmek için atm'den ücret yatırarak yeni ehliyetinizi alabilirsiniz.-AKBANK

-AKTİFBANK

-ING BANK

-ŞEKERBANK

-TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI

-KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI

-ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI

-T.C. ZİRAAT BANKASI

-TÜRK EKONOMİ BANKASI

-GARANTİ BANKASI 

-DENİZBANK 

-PTT BANK


EHLİYET DEĞİŞİMİ ATM PARA YATIRMA

Özellikle hem maliye hem de trafik vakfı ile protokol yapan bankalarda işlem yapmanız tavsiye edilir yukarıda sıraladığımız bankalar hem maliye hemde trafik vakfı ile anlaşmalı bankalardır. Bu sayfada yer alan bilgileri okuyarak siz de ehliyet değişimi için ücret hangi bankaya yatırılır sorusunun yanıtını alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ehliyet nasıl alınır?

 

Sosyal Medyada Paylaş