Ehliyet Yenileme Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır 2021

Ehliyet değişimi hangi bankaya yatırılır? Ehliyet yenileme para yatırma atm işlemleri nasıl yapılır diyenler için bu sayfamızı hazırladık.

Ehliyet Yenileme Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır 2021

Geçtiğimiz yıllarda başlatılan dijital kart çalışması akıllarda birçok soru işareti oluşmasına sebep oldu. Bunlardan biriside milyonlarda taşıt kullanımını sağlayan sürücü belgesine sahip motorlu taşıt şoförlerinin kullanmış oldukları ehliyetlerin yenilenmesi konusu. Çipli kartların yoğunluk oluşmaması nedeniyle 31.12.2022 yılına kadar yayılmıştır. Eski sadece görselde işlevi olan ehliyetlerin yerini alan yeni parmak izinden içerisinde hakkınızda birçok bilgiyi barındıran özel güvenlik yöntemleri ile donatılmış çipli kartlar dönemi başladı. Bu sayfadaki bilgiler ile siz de ehliyet yenileme ücreti hangi bankaya yatırılır işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.
Eski ehliyetinizi yenileyebilmek için öncelikle size en yakın nüfus müdürlüğünden randevu almanız gerekmektedir. Öncesinde bu yenileme işlemi emniyet müdürlüklerine bağlı trafik tescil müdürlüklerinde yapılmaktayken daha sonrasında bu görev nüfus müdürlüklerine verilmiştir. Ehliyetini yenileyebilmek için bu hizmetin karşılanması için ücret yatırmak gerekmektedir. Bu ödemeler üç başlık altında toplanmaktadır. Bu ödemeler;

Sürücü belgesi harç ücreti,
Değerli kağıt bedeli,
Hizmet bedeli.


Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar? Tıkla Öğren !


İlk defa ehliyet alacaklar, ehliyetini yükseltenler ve ehliyetini yenilemek isteyenler bu üç başlıktan oluşan ödemeleri yapmak zorundadırlar.

Ehliyet Yenileme Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır 2021


Mevcut bulunan ehliyetinizi yenilemek için sadece Değerli kağıt bedeli ve hizmet bedeli ödemeniz yeterlidir. Bu iki işlem için 15 TL ücret talep edilmektedir. Bu ücreti isterseniz Ziraat Bankası atm'lerinden kartsız işlem ile yatırabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan listeden istediğiniz bankaya giderek ehliyet değişimi için paranızı yatırabilirsiniz. Bankalarda sıra beklemeden de bu işlemi ATM ler aracılığıyla kolayca yapılabilir. Aşağıda yer alan yöntemi kullanarak siz de Ziraat Bankası Atm' sinden ehliyet değişimi için ücretinizi yatırabilirsiniz.

-AKBANK

-AKTİFBANK

-ING BANK

-ŞEKERBANK

-TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI

-KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI

-ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI

-T.C. ZİRAAT BANKASI

-TÜRK EKONOMİ BANKASI

-GARANTİ BANKASI 

-DENİZBANK 

-PTT BANK

Ehliyet Yenileme ATM Para Yatırma İşlemi:

1. Kartsız İşlem
2. Ödeme İşlemleri
3. Vergi Ödemeleri
4. Sürücü Belgesi ve Kimlik Yenileme
5. Sürücü Belgesi Yenileme (Değiştirme, Kayıp)
6. TC kimlik numaranızı girerek paranızı bankamatiğin para alma bölümüne yatırınız.
7. Son olarak işlem onaylandıktan sonra ödendi makbuzunu alınız.


Özellikle hem maliye hem de trafik vakfı ile protokol yapan bankalarda işlem yapmanız tavsiye edilir yukarıda sıraladığımız bankalar hem maliye hem de trafik vakfı ile anlaşmalı bankalardır. Bu sayfada yer alan bilgileri okuyarak ehliyet yenileme ücreti hangi bankaya yatırılır sorusunun yanıtını alabilirsiniz.