2019 Banka Personel Alımları Ne Zaman

İş hayatınızı bankacılık sektörü üzerinde devam ettirmek istiyorsanız bankaların personel alımları takibini yapmanız gerekmektedir. 2019 banka personel alımları ne zaman sorusuna aşağıdaki yazımızdan ve vermiş olduğumuz adreslerden öğrenebilirsiniz.

2019 Banka Personel Alımları Ne Zaman

Bankacılık sektöründe çalışmak için girişimci ve pazarlamacı ruhunuzun güçlü olması gerekmektedir. Bankacılık sektörüne alınan personeller ilk etapta kredi kart pazarlama gibi alanlarda görevlendirilerek gözlemlenmektedir. 2019 yılında birçok bankanın alım yapacağı bu alımlar farklı kontenjanlarda yapılacağı duyurulmuştur. Sayfamızda yer alan bilgiler güncel olup 2019 yılına ait verilerdir. Bankaların eleman alımları için duyurular oldukça paylaşımızda ileriki dönemlerde güncellemeler olacaktır. Devlete ait ve özel sektör bankalarında oluşan açıkları kapatmak için toplu personel alımları yapılacaktır. 2019 banka personel alımları ne zaman diye zaman tabiri yokturdur bankalara ihtiyaç duyulduğu takdirde zaman gözetmeksizin personel alımları yapılmaktadır. Bankada banka personeli olarak çalışmak istiyorsanız başvurunuzu online ortamda gerçekleştirip alım sırasında başvurunuzu banka tarafından incelenip mülakata çağrılacaksınız. Aşağıda yer alan bankada iş ilanları sayfalarına göz atarak size uygun açık pozisyonları inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

2019 Banka Personel Alımları Ne Zaman

Bankacılık sektöründe belirli dönemlerde değil sürekli olarak personel alımına ihtiyaç duymaktadır. Vatandaşlarımızın bankalarla bağlantısı arttıkça müşterilerle ilgilenilmesi için personellere ihtiyaç duyulmaktadır. Aşağıdaki bankalar personel alımları duyurusunda bulunan bankalardır sizde verilen adreslerden başvurularınızı yaparak iş fırsatı yakalayabilirsiniz.

İş Bankası Personel Alımı 2019

İş Bankası çeşitli alanlarda personel alımı yapacağını duyurdu müşterilerinin personel ihtiyaçlarını karşılamada çeşitli alanlarda eksik olduğunu belirten banka 2019 yılı içerisinde personel alımı yapacağını duyurdu. Alımları sınava tabi tutacağından dolayı iş bankası personel alım sınavını bankanın sayfasından takip ederek sınava katılarak başarılı olmanız durumunda mülakata tabi tutulursunuz.

Odeabank Personel Alım Sınavları için
tıklayınız

Yapı Kredi Personel Alımları için tıklayınız.

Ziraat Bankası Personel Alım Sınavları için tıklayınız.

Vakıfbank Personel Alım Sınavları için tıklayınız.

TEB Bankası Personel Alım Sınavları için tıklayınız.

İş Bankası Personel Alımları için tıklayınız.

Halkbank Personel Alım Sınavları için tıklayınız.

Finansbank Personel Alımları için tıklayınız.

TEB Bankası Personel Alım Sınavı

Ülkemizde gelişmiş bankalar arasında yer alan Türkiye Ekonomi Bankası çeşitli alanlarda personele ihtiyaç duyduğunu personel alımlarını sınava tabi tutacağını belirtti.
için tıklayınız

İlginizi çekebilir;
plakadan araç vergi borcu sorgulama için tıklayınız

Bankalarda Hangi Alanlarda Eleman Lazım?

Gişe Personeli
Temel bankacılık işlemlerinin yerine getirilmesinde görev alan gişe personelleri zamanla görevlerinde başarılı oldukları durumlarda terfi gösterebilirler. 

Servis Yetkilileri
Muhasebe ve kredi bölümlerinde yer alan imza yetkisi bulunan bu personellerden olmak için sınavlarda üstün başarı göstermek gerekmektedir.

Satış ve Müşteri Temsilcisi
Bu pozisyonda görev alacak personellerin ikna kabiliyeti yüksek pazarlama konusunda bilinçli personeller görev almaktadır. Müşterilerle doğrudan iletişimde bulunan bu personeller daha çok kredi ve diğer ürünler pazarlama konusunda görev alırlar.

Çağrı Merkezi Elemanı
Bankalar müşterilerinin bankaya gelmesinin yanısıra oluşan sorunları telefon aracılığıyla çözmeyi tercih etmektedir. Bu alanlarda da deneyimli diksiyonu düzgün personeller alınmaktadır. Bu alanda çalışan personeller çalıştıkları bankayla alakalı bütün bilgilere sahip olması gerekir. Bu sebepten dolayı bilgi birikimlerinden dolayı oluşan açıkta bankada görev alma fırsatını yakalarlar.

Operasyon Elemanı
Bu görevde yer alan personeller daha çok yazışma veri girişi ve benzeri alanlarda görev alacaktır. 

Takip Görevlisi
Evrak takibini yapan takip görevlisinin belirli süre sonrasında üst makamlara geçme şansı yoktur. Hukuki işlemlerde evrak takibini yapar.

İhtisas Elemanı
Mühendis ve avukat gibi pozisyonlarda çalışan elemanlara denir.

Özel Güvenlik Görevlisi
Özel güvenlik görevlisi bankaların girişinde yer alan bulunduğu bankanın ve bankadaki çalışan ve müşterilerden sorumludur.

Şoför
Bankalar yüklü para ödeme yapacakları durumlarda müşterilerine randevu vermektedir. Günlük para dağıtım saatleri vardır bu saatlerde bankalara para taşıyan yetkililerdir. 500.000 TL ve üzeri ödeme yapılması durumunda ödemeleri adresinize talep edebilirsiniz.

Yukarıda paylaştığımız 2019 banka personel alımları ne zaman yazımızda verilen adreslerden bankaların insan kaynakları sitesine giderek çalışmak istediğiniz bankayla alakalı yapılan paylaşımlardan bilgi sahibi olabilirsiniz. Bankalarda personel olarak kabul edilmenizde en büyük etken pazarlama ruhunuzun olması istenmektedir. Müşteri ile ilişkilerde güçlü bağlar kurabilmeniz sizin bankada zaman içinde daha yüksek mevkilere gelmenizi sağlayacaktır.