Araç Kaplama Fiyatları 2021

Günümüzde son zamanlarda araç kaplama işlemleri oldukça popüler hale gelmiştir. Durum böyle olunca birçok araç sahibi, araç kaplama işlemlerini araştırmaktadır. Bugün sizler için araç kaplama fiyatları 2021 konusunu araştırıp derledik.

Araç Kaplama Fiyatları 2021

Ülkemizde son zamanlarda araç kaplama işlemlerine olan ilgi oldukça artmıştır. Otomobili olan birçok kişi için aracın dış görünüşü ve cilası, duruşu estetiği açısından önemlidir. Bugün araç sahipleri için araç kaplama fiyatları 2021 konusunu araştırıp derledik. İşte detaylar.

Araç Kaplama Fiyatları 2021

Günümüz de son 5 yıldır araç kaplama işlemleri oldukça büyük bir ilgi görmektedir. Hem otomobile karşı duyulan ilgiyi arttırıyor hem de boyadan daha iyi işlenebildiği için çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Aracınızın dış görünüşünü tamamen değiştirmek ve ilgi odağı olmak isterseniz eğer araç kaplama işlemi oldukça hoşunuza gidecektir. Ülkemiz de son zamanlarda ki kur artışından dolayı araç kaplama fiyatları da artmaya başlamıştır. Araç karbon kaplama fiyatları, araç altın kaplama fiyatları, mat siyah kaplama fiyatları birbirinden farklı tutarlardadır. İlk önce aracınıza nasıl bir kaplama türü yapılacağını kesinleştirdikten sonra fiyat kısmını öğrenebilirsiniz. Aracınızın sadece tavanı veya kaputu kaplatacak olursanız da buna göre fiyatlar belirlenmektedir. Uygun bir şekilde lokal kaplama yapan ustalar da vardır. Komple araç kaplama fiyatı, geçtiğimiz yıldaki fiyata göre farklılık gösterebilmektedir. Araç kaplama fiyatları 2021, kaplamada üst bir sınır olmamakla birlikte, hayal gücünüze göre isterseniz altın kaplama bile kaplatabilirsiniz. Fiyatları ise genellikle minimum 1.000 TL'den başlayıp, 3.000 TL ile 12.000 TL arasında değişmektedir. Araç kaplama yaptırmak isteyen otomobil sahiplerinin en çok merak ettiği soruların başında, kaplamalı araç muayeneden geçer mi sorusu yer almaktadır. Araç kaplama işleminde dikkat edilmesi gereken nokta aracın orjinal rengi ile aynı olmasıdır. Zaten araç kaplama merkezlerine gittiğinizde de bunu size detaylı olarak anlatmaktadırlar. Araç kaplamanın dayanıklılık süresi ortalama olarak 1 ile 3 yıl arasında değişmektedir. Ancak kaliteli malzeme kullanılır ve gerekli bakımları eksiksiz yapılır ise bu süre uzamaktadır. Aracın ilgili rengi üzerinde bir oynama yaptığınız için, ruhsata işleme masrafı olarak 200 TL civarında ekstra bir ücret ödemeniz gerekecektir. Araç kaplama kaporta üzerinde boya işlemi yaptırmadan folyo ile aracın görüntüsünü daha estetik hale getirmeye yaramaktadır. Bu işlem estetik bir işlem olduğu için yalnızca aracın görüntüsünü değiştirmeye yaramaktadır. 

Araç Kaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Araç kaplama işlemi aracınızın rengini ve görüntüsünü daha iyileştirmek için atılan adımlardan birisidir. Bunun boya işlemine göre daha zorlu bir süreci olduğunu ve oldukça profesyonellik isteyen bir işlem olduğunu unutmayınız. Aracınızın renginden ilerleyen zamanlarda sıkıldınız ve farklı bir renk yapmak istediğiniz de kaplama çok daha cazip gelmektedir. Araç komple kaplama işinde çok farklı alternatif renkler bulunmaktadır. Sizin istediğiniz herhangi bir resmi, istediğiniz herhangi bir rengi veya deseni kaplama firmaları aracınıza uygulamaktadırlar. Kaplama yaparken araç üzerinde ki tüm plastik aksamlar sökülür. Bu sayede daha kaliteli işçilik ortaya çıkmakta ve özen ile araca uygulanmaktadır. Tüm plastikler söküldüğü zaman araç özel maddeler ile tamamen temizlenmektedir. Kaplamanın sıkı tutması adına bu işlem oldukça önemlidir. Temizlik iyi olmadığı zaman yapılan iş ileride kaplama da sorunlar çıkaracaktır. Sonrasında ise hazırlanan kaplama araca titizlik ile yerleştirilir. 

Araç Kaplama İşlemi Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Aracınızı kaplattırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Folyo kaplaması yapılan müthiş bir araca sahipseniz, zarar görmesini asla istemezseniz. Kaplama işlemi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler:

* Alkol seviyesi yüksek temizleyici maddeler,

* Yüksek güçte yıkama makineleri,

* Benzinliklerde tanzikli su ile araç yıkama işlemi,

* Güçlü, arındırıcı temizlik maddelerinden uzak durulmalıdır. 

Ehliyet araba ekibi olarak, internetteki bilgi kirliliğini önleyerek en yeni ve güncel bilgileri siz değerli kullanıcılarımıza ücretsiz olarak sunuyoruz. Bugün ki yazımızı inceleyerek araç kaplama fiyatları 2021 konusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA!