Bağkur Borç Sorgulama 2020

2020 yılında Bağkur borç sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar sorgulama işlemlerini birden fazla yöntemle yapabilmektedirler. Aşağıda haber detayımız da sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı detaylı olarak anlatılmıştır.

Bağkur Borç Sorgulama 2020

Bağkur'dan sağlık ve emeklilik gibi hizmetlerden faydalanmak için prim ödemelerini gününde yapmak gerekmektedir. Ödemeleri gününde yapmayan vatandaşlar daha sonrasında prim ödemelerini gecikme zammı ile birlikte ödemeleri gerekmektedir. Bu gecikme zammına maruz kalmamak için aynı zamanda sağlık hizmetinden düzenli faydalanmak için borcunuzu biriktirmeden ödemeniz gerekmektedir. Birikmiş borçlarınızı ödemede zorluk çekmemeniz için bazı dönemlerde borç yapılandırma yapılmaktadır. Bu dönemlerde birikmiş borcunuz varsa bağkur borç taksitlendirme yaparak kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Borcunuzun olup olmadığını Bağkur borç sorgulama 2020 yılında aşağıdaki yöntemle öğrenebilirsiniz. 

Bağkur Borç Sorgulama 2020

Bağkur borç sorgulama 2020 yılında e-devlet hizmeti aracılığıyla yapılmaktadır. Bu işlem aynı zamanda ALO 170 danışma hattını arayarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Eğer e devlet şifreniz yoksa siz de PTT şubelerinden kimlik belgenizle yeni e devlet şifrenizi alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. E devlet sistemine giriş yaptıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr/4b-odeme-dokumu sayfasına giderek yada arama çubuğuna "4B Ödeme Dökümü" sayfasından Bağkur borç durumu hakkında güncel detayları öğrenebilirsiniz.

Sayfaya giriş yaptıktan sonra "Sorgu Türü, Sorgu Tipi, Güvenlik Kodu" seçeneklerini doldurmalı ve işaretlemeniz gerekmektedir. Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğu kabul edildikten sonra "Borç Sorgulama" butonuna basarak borcunuzun durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilere göre sorgulama işlemini e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Vermiş olduğumuz internet adresinden sorgulama işlemi nasıl yapıldığına dair daha detaylı bilgi alıp bağkur borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz.