İlk Yardım Çantası Fiyatları 2021

Olası ihtiyaç durumunda ilkyardım çantasında olması gerekenler ve ilkyardım çantası fiyatları aşağıda haberimizde detaylı olarak verilmiştir.

İlk Yardım Çantası Fiyatları 2021

İlk yardım çantası yaşanılabilecek olan her hangi bir kazada ve yaralanma durumunda kullanılan malzeme çantasıdır. Çok yüksek bir hayati öneme sahiptir, ve çoğu insan ilk yardım ile kurtulmaktadır. İlk yardım çantalarının bulundurulması her yerde önerilir ama bulunması zorunlu kılınan bir takım yerler mevcuttur. Okulda, karakolda ve binek araçların tamamında bulundurulması zorunlu kılınmıştır.

Acil durumlarda kanın durmasını ve kanayan yerin mikrop kapmamasını sağlayan yüksek ateşe sahip bir kişinin ateşini düşürmeye , kazadan sonra ağrısı sızısı olan birinin ağrılarını kesmeye yarayan kısacası temel tıbbi malzemeler içermektedir.

İlk yardım çantası satın alırken çatanın su geçirip çirmediğine dikkat etmeni gerekmektedir. Çünkü içinde bulunan bazı malzemelerin su ile teması halinde bozulması ve kullanılabilirlik dışına çıkması söz konusudur. Mutlaka aracınızda içinde ilk yardım çantası bulunudurmanız da fayda vardır. İlk yardım çantası hazırlanırken sadece gerek duyulacak malzemelerin koyulmasında fayda vardır ve kullanılacak olan ilaçların kremlerin son kullanma tarihine bakılmasında fayda vardır. İlk yardım çantası fiyatları ve içindekiler listesiyle birlikte aşağıda listelenmiştir.

İlk yardım çantasının içide temel malzemeler yani olabilecek kesiklerin ,sıyrıkların tedavisi için kullanılan malzeme veya böcek ısırması, kırılma ,burkulma , zedelenme gibi olayların tedavisinde kullanılan malzemeler bulunmaktadır.

 

İlk Yardım Çantasında Bulunması Gerekenler

 

İlk yardım çantasının ebatı içerdiği malzeme çeşitliliğine ve malzeme sayısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genel olarak standart bir ilk yardım çantası Avrupaya göre hazırlanmaktadır. Standart ilk yardım çantasının içinde şu malzemeler vardır;

♦️2 adet büyük sargı bezi

♦️Steril gazlı bez

♦️Pamuk

♦️Eldiven

♦️Tentürdiyot

♦️Yara bandı

♦️Makas

♦️Çengelli iğne

♦️Ağrı kesici

♦️Buz torbası

♦️Solunum için maske 

♦️Flaster(bant)

♦️İlk yardım el kitabı

♦️El feneri

♦️Cımbız

gibi temel malzemeler mevcuttur.

 

İlk Yardım Çantası Fiyatları

 

Bu çantalar tek bir fiyat üzerinden satılmamaktadır. Yani içerdiği malzeme çeşitlerin ve kalitesine göre değişkenlik gösterir ama yaptığımız araştırmalar sonucu düşük maliyetli olarak 30₺ den başlayıp 100 ₺ ye kadar çıkmaktadır.Ama derseniz tam teşeküllü bir ilk yardım çantası alırım 200₺ den başlayıp 500₺ ye kadar çıkmaktadır. Araç için aşağıda verdiğimiz lestedeki ilk yardım çantası genel ihtiyaç durumlarında yeterli ihtiyacı karşılamaktadır.

Trafik Seti Pro 4 Yıllık Tüp Muayene Uyumlu Kırmızı 84 TL

İçindekiler; 

  • Kaymayı Engellegen Plastik Lüks Takoz 1 Adet Kemer Çeki Halatı 1 Adet Lüks TuvTurk Ve Karayolları Uyumlu İlk Yardım Çantası Boyunluk Korsesi 1 Adet Çengelli iğne 6 Adet Elastik Bandaj Tekstil Turnike Lastiği Sölüsyon 50ML Yara Bandı 4 Adet Sargı Bezi 2 Adet 10cmx1,5m Metal Makas Tıbbi Eldiven 1 Adet Kırık Kol Bezi (Üçgen Sargı) 2 Adet Üst Koruma Örtüsü 1 Adet Steril Kompres 7,5cmx7,5cm 1 Adet

 

Trafik Seti Pro 4 Yıllık Muayene Uyumlu İlk Yardım Seti 95 TL

İçindekiler;

- Kaymayı Engellegen Plastik Lüks Takoz 1 Adet
- Kemer Çeki Halatı Kancalı 1 Adet
- Lüks TuvTurk Ve Karayolları Uyumlu İlk Yardım Çantası
- Boyunluk Korsesi 1 Adet
- Çengelli iğne 6 Adet
- Elastik Bandaj
- Tekstil Turnike Lastiği
- Sölüsyon 50ML
- Yara Bandı 4 Adet
- Sargı Bezi 2 Adet 10cmx1,5m
-Metal Makas
- Tıbbi Eldiven 1 Adet
- Kırık Kol Bezi (Üçgen Sargı) 2 Adet
- Üst Koruma Örtüsü 1 Adet
- Steril Kompres 7,5cmx7,5cm 1 Adet

İlk yardımda edilmesi gereken müdahaleler her yaşta insanın bilmesinde önem vardır. Ne kadar çok ilk yardım müdahalesi bilen insan varsa risk o kadar ortadan kalkar. İlk yardım çantasının içine koyulacak malzemeler kişinin tıbbi bilgisine göre değişkenlik göstermektedir. Sizin ilk yardım müdahelesinden sonra bişey yapmanız önerilmez yapılan müdahele ardından sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesi beklenilir ve bu süre zarfında hasta fazla konuşmamalı, yorulmamalı sabit bir şekilde beklemelidir.

İlk yardım malzemelerini set olarak internetten veya eczanelerden kolay bir şekilde bulmanız mümkündür.