Otobüs Kaptanı Maaşları 2020


Otobüs Kaptanı Maaşları 2020

Hayatımızda sürekli rastladığımız otobüs kaptanları bir yerden başka bir yere sefer ederken bizlere kolaylık sağlamaktadırlar. Haberimizin devamında 2020 yılına ait güncel otobüs kaptanları maaşlarına , çalışma şartlarına ve diğer ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Otobüs Kaptanı Maaşları 2020

Otobüs kaptanları , şehirlerarası ve şehir içinde faaliyet gösteren ve yaşamının büyük kısmını direksiyon başında geçirirler. Taşıt kullanan her birey şoför olarak sayılabilir ancak otobüs kaptanlığı otomobillere göre çok daha fazla sürüş ustalığı barındırmaktadır. Türkiye ve Dünya'da yüzbinlerce otobüs kaptanlığı yapan vatandaş bulunmaktadır. Devlet veya özel sektörde çalışan kişilerin maaşları değişmektedir.
 

Devlet dairelerinde yüzlerce vatandaş şoför kadrosunda çalışmaktadır. Otobüs kaptanları kamuda görev yapan en düşük maaş alan çalışanlar arasında yer almaktadır. Şoförler de farklı çalışanlar gibi sabah 9 akşam 5 arasında çalışmaktadır. Bu saatler bölge yoğunluğuna veya saat başı yoğunluığa göre değişkenlik gösterebilir. Otobüs kaptanlarının haftalık 2 gün izin hakkı vardır bu izin hakkıda farklı zamanlardadır. 1 sene iş süresini doldurduktan sonra senelik izin hakkına sahip olurlar bununda süresi kesin olarak belirlenmemektedir.

Otobüs Kaptanı Maaşları 2020

Devlet bünyesinde çalışan otobüs kaptanlarının aldığı maaş ücreti farklılık göstermektedir. Ayrıca kıdem ve hizmet yılına bağlı olarakta bu oran artış gösterebilmektedir. Kaptanın evli olması veya hem evli hemde çocuklu olmasıda ücreti yükseltebilmektedir.

- Devlette 25 yıl faaliyet gösteren otobüs kaptanları yaklaşık olarak 4000 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.

- Devlette 21 yıl faaliyet gösteren otobüs kaptanı yaklaşık olartak 3 bin 800 civarında maaş almaktadır.

- Devlette 10 yıl faaliyet gösteren otobüs kaptanı yaklaşık olarak 3 bin 500 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.

- Devlette 5 yıl faaliyet gösteren otobüs kaptanları 3 bin 400 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.

- Devlette mesleğe yeni başlayan otobüs kaptanı maaşları 3 bin 300 Türk Lirası civarında maaş almaktadır

Bu ücretler yaklaşık olarak değer bildirmektedir şehre göre değişkenlik gösterebilir. Özel sektörde bu fiyat yerden yere farklılık gösterebilmektedir.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2020 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020