Vergi Borcu Ehliyet Almaya Engel mi 2021

Günümüzde birçok kişinin merak ettiği konuların başında gelen, vergi borcu ehliyet almaya engel mi 2021 sorusunun yanıtına haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.

Vergi Borcu Ehliyet Almaya Engel mi 2021

Trafik kuralları, toplumun mal ve can sağlığını korumak için yasalarca belirlenmiş kurallardır. Karayolları Trafik Yönetmeliği Kanununun koymuş olduğu kural ve yasaklara uymayan sürücülere ciddi yaptırımlar uygulanmaktadır. Ülkemizde araç sayısının artmasıyla birlikte, trafikte işlenen suçlar ve ihlallerde artmıştır. Güncel olarak birçok sürücünün merak ettiği ve araştırdığı konuların başında gelen, vergi borcu ehliyet almaya engel mi 2021 sorusunun yanıtına haberimizin devamında ulaşabilirsiniz. 

 

Vergi Borcu Ehliyet Almaya Engel mi 2021

 

Trafikte kurallara uymayarak ihlal yapan sürücülere ceza işlemi uygulanır. Trafik cezası alan sürücülerin trafik ceza puanları azalmaktadır. Eğer sürekli olarak ihlal yaparsanız trafik ceza puanınız çok düşer ve ehliyetinize belli süreler ile el konulur. Ehliyetinizi, alkollü araç kullanmaktan, uyuşturucu madde alarak araç kullanmaktan, 100 ceza puanını doldurmaktan,  yıl içerisinde 5 kez kırmızı ışık ihlali yapmaktan, 1 yıl içerisinde 5 kez aşırı hız ihlali yapmaktan veya farklı bir nedenle ehliyetinizi geçici olarak kaptırmanız durumunda, ehliyetinizi geri alabilmeniz için ödenmemiş trafik cezası borcunuzun bulunmaması gerekiyor. Vergi borcu ehliyet almaya engel mi 2021, sürücü belgeniz geçici olarak iptal edildiyse, geçici iptal süresinin sonunda ehliyetinizi geri alırken vergi borcunuzun bulunması, ehliyetinizi geri almaya engel değildir. Yani kısacası vergi borcu olanlar ehliyetlerini ceza bitimlerinden sonra geri alabilirler.

 

Diğeleri Bunu' da Okudu: Trafikten Ehliyet Alma Ücreti 2021

 

Trafik Cezası Ehliyet Almaya Engel mi?

 

Ödenmemiş bir trafik cezanız varsa, ve ilk kez ehliyet alıyorsanız ödenmemiş olan trafik cezasını ödemeden ehliyet almanız mümkündür. İlk kez ehliyet alacak olan vatandaşlarımızın, daha önceki ödenmemiş trafik cezalarının olması ehliyet almaya kesinlikle engel değildir. Ancak daha önceden ehliyetinizi geçici olarak ya da daimi iptal edildiyse, ehliyetinizin iptal süresi dolduktan sonra adınıza yazılmış ödenmemiş bir trafik cezanızın olmaması gerekiyor. Yalnızca ilk kez ehliyet alacak sürücü adaylarının trafik cezalarının olması, ehliyet almaya engel oluşturmaz.

Ehliyet araba ekibi olarak, sitemizin kuruluş amaçları doğrultusunda internetteki bilgi kirliliğini önleyerek en doğu ve güncel bilgileri siz değerli kullanıcılarımız ile paylaşıyoruz. Bugün ki yazımızı okuyarak vergi borcu ehliyet almaya engel mi 2021 konusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sitemizi incelemek ve diğer haberleri okumak için TIKLA!