İstanbulda Araç Sayısı Ne Kadar


İstanbulda Araç Sayısı Ne Kadar

İstanbul ilinde toplam araç sayısını merak eden vatandaşlarımız haber detayı kısmında trafiğe kayıtlı araç sayısını öğrenebilirler.

İstanbulda Araç Sayısı Ne Kadar
  Ulaşım araçları arasında büyük yer kaplayan otomobiller günümüz de her evin olmazsa olmazı arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda kalabalık ailelerde bir araç bulunuyorken gün geçtikçe her birey kendi adına taşıt almaktadır. Toplu taşıma alışkanlığı gün geçtikçe önemini kaybetmektedir. Taşıtlara uygulanan yüksek vergilerde araç sahiplerini araçlarından vazgeçirmemektedir. İllerin nüfus yoğunluğuna göre araç sayısı artmaktadır. İstanbul ili bilindiği üzere Türkiye' de en kalabalık şehirdir. Bu sebepten dolayı en fazla araç İstanbul'dadır. İstanbul ilinde araç sayısı 2019 Yılı itibariyle aşağıdaki gibidir.

İstanbulda Araç Sayısı Ne Kadar

Ülkemizde önemli şehir olan iş merkezi olan İstanbul'da trafiğe kayıtlı 4 milyon 212 bin 185 araç bulunmaktadır. İstanbul'da bulunan araç sayısı ülkemizde birkaç ilin toplamının nüfusundan daha fazladır. 

Türkiye'de Toplam Kaç Araç Var?

Türkiye'de toplamda 23 milyon 450 bin trafiğe kayıtlı araç bulunmaktadır. Otomobiller, kamyonetler, motorsikletler motorlu taşıt sayılan bütün taşıtlar bu sayının içerisindedir.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2021 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2021