Peugeot 508 vs Opel Insignia Hangisi


Peugeot 508 vs Opel Insignia Hangisi

Evet arkadaşlar bugun sizler için araba karşılaştırmasında iki farklı aracımızı detaylarıyla inceleyeğiz ve inceleme sonrasında hangisinin sizin için daha iyi veya hangisi size daha uygun öğrenmiş olacaksınız. İki birbirinden farklı bu harika araçlarımızın hakkında detaylı bilgiye haberimizin devamında ulaşabilirsiniz.

Peugeot 508 vs Opel Insignia Hangisi

Araba alırken seçimlerde bir çoğumuz sıkıntı yaşamaktayız çünkü aynı fiyatta veya alacağınız araca çok yakın bir fiyatta başka donanımlı bir araç dikkatimizi çekmektedir. Bugunkü konumuzun konusu ise birbirine çok yakın iki araç olan Peugeot 508 vs Opel Insigniayı detaylı bir şekilde inceleyip kar karşılaştırma yapacağız. Özellik ve fiyat bakımından birbirine yakın olan bu araçlardan hangisini seçmeniz konusunda bir çok önerilerimiz olacak detaylı inceleme sonrasında hangisini alacağınızı kolaylıkla karar verebileceksiniz. Peki Peugeot 508 vs Opel Insignia Hangisi sorusunun yanıtını öğrenmek için haberimizi atlamadan detaylı bir şekilde okumanız sizler için büyük önem arz etmektedir.

Peugeot 508 vs Opel Insignia Hangisi

Peuget 508 de kullanılmakta olan 1.5 dizel otomatik şanzımanlı kombinasyon artık makyajlı insignada'da kullanılmaya başlanacaktır. Tasarım olarak incelediğimiz zaman bu iki aracı peugeot 508'in çok daha dinamik olduğunu söyleyebiliriz. İnsigna oldukça sportif gözüksede bu iki aracı yan yana koyup incelediğimiz zaman peugeot 508'in insignaya göre çok daha sportif ve dinamik olduğunu söylemek mümkündür. Bu iki aracı ölçüm bakımından karşılaştırdığımız zaman ise insignanın peugeot 508 göre çok ciddi bir üstünlüğü bulunmaktadır. İnsigna aracı peugeot 508'den daha büyük daha uzun daha geniş ve daha yüksektir. Araçların bağaj hajimlerini incelediğimiz zaman karşımıza oldukça yakın sonuçlar çıkmaktadır, iki aracında bagajları birbirlerine oldukça yakındır peugeot 508 aracımızın bagaj hacmi 487 litrelik bir hacmi bulunurken insigna aracında 490 litrelik bir bagaj hacmi vardır. Ancak peugeot bagajı elektrikli bir sistemle donatılmışken insigna aracında elektrlikli bir bagaj sistemi bulunmamaktadır. İnsigna aracı hacim konusundaki en büyük artısını aracın arka kısmında kullanıldığı çok açık bir şekilde görülmektedir, aracın arka kısmı oldukça rahat geniş ve ferahtır hem koltuğa diz mesafesi hemde tavan mesafesi oldukça güzel dizayn edilerek arka tarafta oturanlara güzel bir yolculuk keyfi sunmaktadır. İnsignanın ön kısmını peugeot 508 ile kıyasladığımız zaman ise insignanın daha geleneksel bir tasarımla bizi karşıladığını görüyoruz peugeot 508 de çok daha radikal bir tasarım bizi karşılamaktadır. Bu iki aracın birbirine çok yakın olduğunu söylemek mümkün ama birbirlerine üstünlük kurduğu alanlar var tabiki mesela vites yönünde insigna aracında daha fazla hacim bulunmaktadır ve elinizin altında daha çok işinize yarayacak kolaylaştıracak aparatlarda insigna aracımızın vites bölümünde bulunmaktadır. Genel yaşam alanını incelediğimiz zaman ise insigna aracının boyutlarının büyük olması sebebiyle daha iyi ve daha ferah olduğunu gözlemleyebiliriz.

Aracın iç kısmındaki ekranlarını incelediğiniz zaman insigna aracının peugeot 508 aracına göre menüsünün daha kolay ve anlaşılır olduğunu söyleyebiliriz. Pegeuot 508 aracının iç kısmını incelediğimiz zaman ise bizi çok daha şık bir iç dizayn karşılamaktadır, hatta iç dizaynı o kadar şık ve güzelki bırakın insigna aracını diğer bir çok araçla bile rahatlıkla kıyaslayabileceğiniz kadar şık bir tasarım kullanılmıştır aracın iç kısmında. Peugeot aracının iç tasarımda sunduğu bir diğer artı ise aracının iç kısmını kendinize göre dizayn edebiliyor olmanızdır. Peugeot 508 aracımızın arka kısmına geçtiğimiz zaman ise insignadan daha dar olduğu için çokta rahat değildir bu açıdan insigna aracının geniş olması aracın peugeot 508 aracına göre daha iyi ve daha rahat olduğunu söylemek mümkündür. Araçların sürüş testlerini incelediğimiz zaman ise peugeot 508 aracımız insigna aracına göre biraz daha dinamik hissetirmektedir. Peugeot 508 gerek yol tutuşu gerekse konforu sayesinde oldukça iyi bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır, hatta yapılan incelemeler sonucunda aracın çok çok iyi yol tuttuğunu ve öyle kolayca savrulmadığını söylemek mümkündür.  Aracın tasarımı bakımından derin bir çukardan geçiyor olsanız dahi ses gelmemektedir buda sizlere harika ve keyifli bir sürüş deneyimini yansıtmaktadır. İnsigna ise daha geleneksel ve daha geniş rahat bir sürüş keyifi ile karşınıza gelmektedir. İki aracında genel özellikleri birbirine yakındır sadece ufak tefek artıları ve eksileri bulunmaktadır, peki ya siz hangisini tercih ederdiniz ? Peugeot 508'mi Opel Insignia'mı ? Bu ve buna benzer haberlerimizinden anından haberdar olmak için sitemizi takip etmeyi unutmayınız merak ettiğiniz soruları yorum kısmında belirterek fikir sahibi olabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2020 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020