Sürücü Kursları Ne Zaman Açılacak 2020

Ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının en çok merak ettiği ve araştırdığı konulardan birisi olan ehliyet sürücü kursları ne zaman açılacak sorusunun cevabını arıyorsanız eğer doğru yerdesiniz. Sizde haberimizin devamında ehliyet sürücü kurslarının ne zaman açılacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sürücü Kursları Ne Zaman Açılacak 2020

Bütün dünyayı etkisi altına alarak ülkemizde ve dünyada yaşamı olumsuz şekilde etkileyen COVİD-19 sebebiyle sürücü kursları hizmet vermeyi durdurmuş bulunmaktadır. Ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adayları sabırsızlık ehliyet sürücü kurslarının açılmasını beklemektedir. Ehliyet sahibi olmak için iyi bir sürücü kursu kayıt yaptırmak zorunlu olduğu için ehliyet sürücü belgesini almak isteyen adayların beklmekten başka yapabildikleri birşey yoktur. Peki sürücü adayları ehliyetletlerini ne zaman alabilecekler ? Sürücü kursları ne zaman eskisi gibi hizmet vermeye başlayacak? hepsi ve daha fazlası haberimizin devamında

Sürücü Kursları Ne Zaman Açılacak 2020

Dünya genelinde ve ülkemizde yaşamın durmasına ve bir çok hizmet veren faaliyetin durmasına sebeb olan korona virüsü sebebiyle ehliyet sürücü kursları hizmet vermeyi durdurmuş bulunmaktadır. Ehliyet sahibi olmak isteyen genç sürücü adaylarının en çok merak ettiği ve araştırdığı bir konu olan ehliyet kursları ne zaman açılacak sorusunun yanıtını aramaktadır. Şuan günümüzde bildiğiniz üzere normalleşme süresi 4 mayıs itibarıyle başlanmış bulunulmaktadır. Normalleşme süresinin başlamasıyla birlikte gözler ehliyet sürücü kurslarının ne zaman açılacağı sorusunun yanıtına çevrilmiş durumda. Normalleşme süresinin başlamasının hemen ardından bu soruyla ilgili çeşitli senaryolar ortaya atılmıştır. Korona virüsünün ülkemizde görülmesinin hemen ardından  Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı olan sürücü kursları hizmet vermeyi ileri bir tarihe kadar durdurduğunu duyurmuştur. Ehliyet alabilmek için bu sürücü kurslarına kayıtın zorunlu olduğu için ve bu ehliyet sahibi olabilmek için gerekli derslerin bu kurslarda verildiği için kursların ne zaman açılacağı büyük bir merak konusu olmuştur. Normalleşme süresinin başlamasının hemen ardından avm ve berberlerin hizmet vermesiyle birlikte gözler sürücü kurslarının ne zaman hizmet vereceğine çevrilmiş durumda.  Ehliyet sahibi olmak isteyen arkadaşların merak etmiş olduğu ehliyet kurslarının ne zaman açılacağı sorusunun yanıtına Milli Eğitim bakanlığı 1 Haziran'dan hemen sonra bazı kurumlarının hizmet vermeye başlayacağını duyurmuştur. Normalleşme süresinin 2. Aşamasında seyehat yasakları ve otobüs seferlerininde açılması gündemde, ehliyet sahibi olmak isteyen arkadaşlarımızın haziran ayını beklemesi zorunludur. Sürücü kursuna kayıt yaptırıp ehliyetinizi kazandıktan sonra hazırlamanız gereken bazı belgeleri sizden isteyeceklerdir bu belgeleride inceleyerek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ehliyet Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

1.Sürücü Sertifikası (Başvuru yaptığınız esnada sistemden kontrol edilmektedir.)

2.Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartınız.

3.Aile hekiminizden almış olduğunuz sağlık raporu.

4.Biyometrik fotoğraf

5.Nüfüs müdürlüğünde vereceğiniz parmak izi.

6.Ehliyet Harc Ücreti + Kart Bedeli + Vakıf Bedeli 

7.Kan gurubunuzu belgeleyen belge

8.Adli sicil kaydı (Başvurunuz esnasında sistemden kontrol edilmektedir.)

Ehliyet sahibi olmak isteyen sürücü adaylarının belirli sınıflar için yaş sınırı bulunmaktadır. Aşagıdaki tablodan hangi ehliyet sınıfı için kaç yaş şartı arandığı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

-A1, A2, F ve H sınıfı ehliyet sürücü belgesini almak isteyen arkadaşlar için 17 yaşını doldurmuş olmak.

-B ve G sınıfı sürücü sınıfı ehliyetini almak isteyen arkadaşlar için 18 yaşını doldurmuş olmak.

-C, D ve E sınıfı sürücü belgesini almak isteyen arkadaşlar için ise 22 yaşını doldurmuş olması şartı aranmaktadır.

Evet arkadaşlar bugun sizler için ehliyet sürücü kursları ne zaman açılacak konusu hakkında bilgiler verdik, ehliyet almak için gerekli belgeleri ve hangi ehliyetlerin ne kadar yaş sınırı olduğu hakkında bilgiler verdik. Bu ve buna benzer haberlerimizden anında haberdar olmak için sitemizi takip etmeyi unutmayınız. Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz soruları yorum kısmında belirterek konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.