Arabada Telefonla Konuşma Cezası 2021

Trafikte araç kullanırken telefonla konuşmak yada telefonla ilgilenmek dikkati dağıttığı için kazalara neden olmaktadır. Araç kullanırken, can ve mal kaybı yaşamamak için telefon kullanmamaya özen göstermeliyiz. Trafikte araç kullanırken telefonla konuşmanın cezası haberimizin devamında.

Arabada Telefonla Konuşma Cezası 2021

Günümüzde araç kullanırken yapılan kazaların büyük bir kısmı, araç kullanırken telefon kullanılmasından dolayı gerçekleşmektedir. Araç kullanırken dikkatimizi dağıtacak her türlü şeyden uzak durmalıyız. Çünkü araç kullanıarken dikkatiniz dağılırsa geri dönüşü olmayan ciddi kazalara maruz kalabilirsiniz. Araç kullanırken telefonla konuşmak tehlikeli ve yasaktır. Araç kullanırken yapılan telefon görüşmeleri ciddi riskler içermektedir. Araç kullanırken dikkatinizi başka şeyler ile dağıtırsanız, kaza kaçınılmaz olacaktır. Araç kullanırken telefonla konuşma gerçekleştiren kişi kendi canını ve başkalarının can sağlınıda tehlikeye atmış olacaktır. Trafik kurallarına uymayarak araç kullanırken telefonla konuşanları ciddi yaptırımlar beklemektedir. Arabada telefonla konuşma cezası 2021 bütün detaylarıyla haberimizin devamında anlatılmıştır.

Arabada Telefonla Konuşma Cezası 2021

Araç kullanırken can ve mal kaybı yaşanmaması için trafik kurallarına uymak zorundayız. Çünkü yapılan trafik kazalarında ciddi hasarlar alarak yaralanabilir,hatta sakat kalabiliriz. Araç kullanırken kurallara uymayan vatandaşları ciddi yaptırımlar beklemektedir. Ülkemizde mobese ve radarlar sayesinde trafik kurallarını ihlal edilen sürücüler tespit edilip cezası kesilmektedir. Araç kullanırken özellikle trafik ışıklarına uymalı ve emniyet kemerini yola çıkmadan önce takmalıyız. Emniyet kemeri yapılan kazalarda çok ciddi yaralanmaların ve ölümlerin önüne geçmektedir. Emniyet kemeri takılı olmadan yapılan kazalarda ölüm neredeyse kaçınılmazdır. Araba kullanırken en çok kazaya sebebiyet veren bir diğer etken ise akıllı telefonlardır. Akıllı telefonlar günümüzde oldukça yaygınlaştığı için trafik kazalarında artış olmuştur. Araç kullanırken telefonla konuşmak veya ilgilenmek dikkat dağınıklığına sebebiyet olduğu için kazalara yol açmaktadır. Arabada telefonla konuşma cezası Kara Yolları Trafik Yönetmeliği Kanununun 73. maddesi gereği telefonla konuşmanın cezası 144 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Araç kullanırken telefonla konuşurak mobeselere veya trafik polislerine yakalanan sürücülere cezai işlem anında uygulanmaktadır. Kazalara sebebiyet vermemek için trafik kurallarına uymaya özen göstermelisiniz.

Trafik Cezaları Nasıl Ödenir ?

Araç kullanırken telefonla konuştuğunuz tespit edildiyse eğer ceza sorgulaması yapmanızda fayda vardır. EGM sayfası üzerinden ceza sorgulama işlemlerinizi hızlıca ve online bir şekilde yapabilirsiniz. E- devlet üzerinden giriş yaparakta trafik cezası borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Arabada telefonla konuşma cezasını ödemenin farklı yöntemleri bulunmaktadır.  İnternet üzerinden resmi sitelerin ödeme kısmını kullanarak kredi kartıyla online bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Trafikte almış olduğunuz cezayı ptt şubelerinden nakit olarakta gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda il veya ilçelerinizde bulunan vergi dairelerine giderekte ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankalarada giderek trafik cezası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Online Ödeme Güvenlimidir ?

Günümüzde teknolojinin her alanda hızla gelişmesinden sonra birçok işlemi hızlıca yapabilmekteyiz. Bu işlemleri yaparken en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesi olan online ödeme güvenlimidir ? sorunu anlatayım. Arkadaşlar online ödemeler aslında oldukça güvenli ve hızlıdır. Önemli olan ödemelerinizi bilinen ve resmi sitelerden yapmaya özen göstermektir. Onun haricinde hiçbir sıkıntıyla karşılaşmazsınız. Bilmediğiniz herhangi sitelerden kesinlikle onlime ödeme yapmayınız. Çünkü bilinmeyen ve insanları dolandırmak için kurulmuş bir sürü site bulunmaktadır. Ödemelerinizde ve alışverişlerinizde bilinen resmi siteleri kullanmaya özen gösteriniz.