HGS Cezası Ne Kadar 2020


HGS Cezası Ne Kadar 2020

HGS ve OGS den kaçak geçişleriniz de ödeyeceğiniz ceza ücretleri ve ceza ödememek için yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir HGS Cezası Ne Kadar 2020 yazımızı okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

HGS Cezası Ne Kadar 2020
sponsorlu reklamlar

Şehirlerarası seyahat ederken şehiriçi yoğun trafiğe girmek istemeyen sürücüler şehirlerarası seyahatlerde otoban denilen karayolunu kullanmaktadırlar. Bu yolları kullanmak için araç sahipleri ücret ödemektedirler. Bu ücretler önceden nakit olarak alınmaktayken gelişen teknoloji ile birlikte HGS ve OGS sisteminden toplanılmaktadır. Peki bu sistemlerden ücret ödemeden geçerseniz nolur? HGS cezası ne kadar 2020? OGS cezası ne kadar? Diye merak eden sürücüler için bu araştırmamızı yaptık. Aşağıdaki yazımızda HGS ve OGS sisteminden kaçak geçerseniz ne olur öğrenmiş olacaksınız.

HGS Cezası Ne Kadar 2020

HGS ve OGS gişesinden kaçak geçişlerde cezalarla ilgili şikayetler bitmiyor. HGS ve OGS gişesinden kaçak geçişte sürücülere 11 kat ceza uygulanır. 10 TL‘  ye geçen bir sürücü kaçak geçişte tam 110 TL ceza öder. Bu durumda ne yapmanız gerekeni aşağıdaki verdiğimiz bilgilerden daha detaylı öğrenebilirsiniz.HGS geçiş ücreti 5 TL olan gişeden HGS etiketiniz olmadan veya yetersiz bakiye ile geçmeniz durumunda 55 TL ceza ödemeniz gerekmektedir.

HGS ve OGS ‘den kaçak geçişlerde ne yapılması gerekiyor

Kaçak geçiş yaptığınız günden 15 gün içinde hesabınıza nakit yüklemeniz durumunda , cezanız hesaba yansımaz bakiyenizden geçiş ücreti sadece kesilir . HGS ve OGS olmaması durumunda ücretli geçtiğiniz otoyol ve köprüden geçiş yaptığınızda HGS ve OGS’ den herhangi birini satın aldığınız durumunda ceza ödemezsiniz. HGS ve OGS’ den kaçak geçtiğiniz sırada HGS ve OGS almanız gerekir. Bu durumda kaçak geçiş olarak sayılır ve ceza ödersiniz. Bu durumda dikkat etmeniz gereken tek şey HGS veya OGS’ den herhangi birini almanız gerekiyor.

Otoyol ve Köprü’ den kaçak geçiş cezasını nasıl ve nereye itiraz edebiliriz ?

Çok sayıda sürücülere otoyol ve köprüde HGS ve OGS gişesinden geçiş yapmadığı halde farklı sebeplerden yanlış cezalar uygulanıyor. Bu durumlarda hemen itiraz işlemini gerçekleştirmektesiniz ve sonuç alamadığınız durumda cezalarına, 2 bin 400 TL’ nin altındaki cezalara kaymakamlıkta bulunan İlçe Tüketici Hakem Heyeti’ ne başvurup itiraz edebilirsiniz. 2 bin 400 veya 3 bin 610 TL arasında olan cezalara İl Tüketici Hakem Heyetine başvurabilir. 3 bin 610 TL üstü olan cezalara da Tüketici Mahkemeleri’ ne itiraz edebilirsiniz.

Yukarıda yer alan bilgilere göre Hızlı Geçiş Sistemi adı verilen HGS'den ücret ödemeden kaçak geçişlerinizde ceza ödememek için geçiş tarihinizden 15 gün içerisinde aracınıza HGS kartı çıkarmanız veya HGS hesabınıza Lira yüklemeniz durumunda geçiş ücretlerinize ceza ödemeden bu bakiyenizden düşürülür. HGS cezası ne kadar 2020 yazımızda ceza ödememeniz için yapmanız gerekenleri araştırdık sayfamızda bilgiler güncel olup değişiklikler olması durumunda güncellemeler olacaktır.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2020 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020