Otoban Hız Sınırı 2020


Otoban Hız Sınırı 2020

Yeni sistem hız koridoru adı altında elektronik sisteme geçilmesiyle otoban hız sınırları 2020 yılında değişiklik yaşanmıştır. Radar cezaları yol kenarlarında radar araçlarıyla değilde gişeler arası mesafeler hesaplanarak yazılmaktadır. Bütün detaylarıyla aşağıda anlatılmıştır.

Otoban Hız Sınırı 2020
sponsorlu reklamlar

Can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla hız sınırı uygulamasına uymayan vatandaşlara trafik cezası uygulanmaktadır. Şehirlerarası ulaşımın daha rahat sağlanması amacıyla şehir içi yollarının yanı sıra ücretli yol otobanlar kullanılmaktadır. Otobanlarda belirli noktalarda gişeler bulunmaktadır bu gişelerden geçişlerinizde ücret ödemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda bu gişeler sadece ücret ödemenin yanı sıra hız koridoru sisteminde kullanılan cihazlara ev sahipliği etmektedir. Hız koridoru radar araçlarının yerini alan sistemdir. Radar araçları yol kenarlarında park halinde duran gelen araçların hız sınırlarına uyup uymadığını belirleyen cihazlardır sınırları aşan araçların plakalarını belirleyerek ne kadar sınırı aştığına oranla ceza uygulayan sistemdir. Hız koridoru sistemi ise gişelere konulan cihazlar tarafından gişeden geçtiğiniz zamanı saati kaydederek diğer gişeye varış sürenizi hız sınırınıza göre belirleyip hesaplayarak hız sınırını ne kadar aştığınızı hesaplayıp ceza uygulatan sistemdir. Otoban hız sınırı 2020Şehirlerarası hız sınırı 2020 Otoban otomobil hız sınırı? Kamyonet otoban hız sınırı 2020? Aşağıda hesaplanıp detaylıca anlatılmıştır.


Otoban Hız Sınırı 2020

Şehirlerarası yolculuklarda otobanı kullanacak vatandaşlarımız aşağıda verilen hız sınırlarına ve sürelerine uyması gerekmektedir. Verilen süreler otobana göre hesaplanıp verilmiştir. Hız sınırına uymadığınız takdirde belirlenen oranda para cezası uygulanmaktadır. Radar Cezası uygulanacak para cezası, hapis cezası var mı, ehliyete el koyma cezası var mı aşağıda verdiğimiz link adresine tıklayarak uygulanacak cezalara detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz aynı zamanda 2020 Trafik cezaları adresindende diğer tüm cezalara ulaşabilirsiniz. 

Otoban Hız Sınırı Cezası 2020

Tıklayınız;
Alakalı Konu:
 Radar Cezası Ne Kadar 2020

Alakalı Konu: 2020 Trafik Cezaları

Otobanlarda Hız Sınırları;

 

 

Otoban Otomobil Hız Sınırı

 

 

120 Km

 

Otoban Kamyonet Hız Sınırı

 

 

95 Km

 

Otoban Minibüs Hız Sınırı

 

 

 

100 Km

 

Otoban Kamyon Hız Sınırı

 

 

 

90 Km

 

Otoban Otobüs Hız Sınırı

 

 

 

100 Km

 

Otoban Motor  Hız Sınırı

 

 

 

85 Km

 

Daha detaylı anlatmak gerekirse; 2 gişe arası 240 km diye baz alırsak otomobille bu 2 gişe arasını 2 saatten daha kısa sürede geçtiğiniz takdirde saatte 120 km yol almadığınız daha üzerine çıktığınız hesaplanarak erken varış süreniz hesaplanarak şehirlerarası hız sınırı 2020 cezası uygulanır. Otomobille 240 km gişe arasını 2 saatte ve daha fazla sürede tamamladığınız takdirde ceza uygulanmayacaktır. Aynı şekilde kamyonette anlatmak gerekirse bir gişeden geçtiğiniz zamanadiğer gişeye varana kadar 95m yol gittiyseniz ve bu yolu 1 saatten daha az sürede tamamlamanız durumunda hızınızın 95 km üzerine çıktığınız tespit edilip ceza uygulanmaktadır uygulanacak ceza oranları yukarıda verilen linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2020 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020