Reklam

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama 2020

Günümüzde nüfus artışıyla birlikte araç sayısıda bir hayli artış göstermiştir. Trafikte sürücülerin ve yayaların can ve mal güvenliğini korumak amacıyla bazı yaptırımlar uygulanmaktadır.

Reklam
.
Plakadan Trafik Cezası Sorgulama 2020

Trafikteyken farkında olmadan kural ihlali yapmanız durumunda ceza kesilebiliyor. Böyle cezası olup olmadığını merak eden sürücüler plakadan trafik cezası sorgulama yapmaktadır. Ülkemizde günden güne artan bazı ailelerde evin her hanesine ait taşıtlar taşıt sayısını bir hayli arttırmıştır. Eğer sürekli taşıt kullanıyorsanız sürekli ceza sorgulaması yapınız daha sonrasında cezanıza faiz uygulanabilir. Bu cezayı ödememek için plakadan trafik cezası sorgulama sizin açınızdan yararlı olacaktır. Sorgulama yaparak cezanızı erken öğrenirseniz 15 gün içerisinde ödemeniz durumunda %25 erken ödeme indirimi alabilirsiniz. Böyle bir cezanız varmı nasıl öğrenebilirsirsiniz aşağıdaki yazımızda öğrenebilirsiniz. 

Plakadan Trafik Cezası Sorgulama 2020

Haberiniz olmadan adınıza ait araca trafik cezası kesilmişmi öğrenmek için plakadan trafik cezası sorgulama yapabilirsiniz. Ceza durumunda sorgulama yapmazsanız cezanız katlanarak yıllar sonra katlanmış halde size gelecektir. 15 gün erken ödemeden faydalanmak için haftada bir defa sorgulama işlemini yapınız. Trafik cezasını EGM aracılığıyla da yapabilirsiniz. 

Trafik Cezası Sorgulama EGM

EGM yani Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik cezası sorgulama egm aracılığıyla daha basit hale getirildi. Emniyete kadar gitme gereği duymadan evinizden veya işyerinizden sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemi kolayca yapabilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sayfasına girerek plakadan trafik cezası sorgulama işlemi yapabilirsiniz. 

Plakadan trafik cezası sorgulama EGM


Trafik Cezası Sorgulama GİB

İnternet sayesinde artık istediğiniz yerden sorgulama yapabilirsiniz. GİB plakadan plakadan trafik cezası sorgulama isterseniz vergi dairesi internet sitesine girerek menüden motorlu taşıtlar kısmına girerek ceza durumunu sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama durumunda cezanız varsa ödeme yapark cezanızı faizden kurtarabilirsiniz. 

Plakadan trafik cezası sorgulama GİB


Trafik Cezası Sorgulama PTT

PTT aracılığıyla tarfik cezası sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki linki tıklayarak PTT resmi sayfasına yönlendirilerek sorgulama yapabilirsiniz. 

Plakadan trafik cezası sorgulama PTT


Trafik Cezası Sorgulama 11880

Televizyonlarda reklamı çok geçerek kulaklara kazınan 11880 numarası ile trafik cezası sorgulamanız mümkün fakat bu işlem kolay olduğu için ücretlidir. 118 80 müşterilerine ücretli hizmet vermektedir. Bu işlemde ister üzerinize olan aracı isterde başkasına ait aracı sorgulama yapabilirsiniz. Trafik cezanızın olduğunu öğrenmeniz durumunda GİB sayfasına girerek veya vergi dairesine giderek ödeme yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Kırmızı ışıkta geçme cezası 2020

Sosyal Medyada Paylaş