Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır 2020


Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır 2020

Yapılan yeni yönetmelikle birlikte yeni cipli ehliyete geçilmesine karar verilmiştir. Ehliyetini yenilemek isteyen vatandaşlar ehliyet randevusu nasıl alınır 2020 konumuzda randevu alıp ehliyetini yenileyebilirler.

Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır 2020

Yeni sistemde kullanılan cipli ehliyete geçilmesi için için son tarihe yaklaşılmasından dolayı vatandaşlar son güne bırakmamak için ehliyetlerini yenilemektedir. Ehliyet yenileme işlemi 1 Ocak 2016 tarihinde başlayıp 5 yıl süre tanınmıştır verilen son tarihten itibaren eski tip ehliyetler geçersiz sayılacaktır. Ehliyet yenilemek için istenilen birtakım evraklar vardır. Bu evrakların tamamlanması durumunda ehliyet yenileme randevusu alarak nüfus müdürlüğüne başvurup yeni ehliyetinizi alabilirsiniz. Aşağıda haber detayımız da ehliyet yenilemek için alınması gereken evraklarla birlikte ehliyet randevusu nasıl alınır 2020 yazımızda  detaylı olarak anlatılmıştır. 

Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır 2020

Ehliyet randevusu almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden veya iletişim hattını arayarak randevu alabilirsiniz. İnternet ortamından randevu almak için TIKLAYINIZ.İnternet randevu sayfasına girdikten sonra Başvuru Türü-Kendi Adıma veya Aile Randevusu-İl seçimini yaptıktan sonra size uygun müdürlük seçilmelidir.Ehliyet randevu alma işleminizi Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na ait iletişim merkezi olan ALO 170'i arayarak ehliyet randevu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Randevu aldıktan sonra vermiş olduğunuz iletişim mailinize gelen onay ardından talebiniz kayda alınacaktır. Randevu gününüzde nüfus müdürlüğüne giderek ehliyet başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra yeni çipli ehliyetiniz gelene kadar size verilen geçici belgeyi ehliyetiniz gelene kadar kullanabilirsiniz. 

Ehliyet Yenileme İçin Gerekli Belgeler;

- Eski Sürücü Belgesi

- Sürücü Sağlık Raporu

- Ehliyet Yenileme Ücretinin Yatırıldığına Dair Makbuz

- 1 Adet Biyometrik Vesikalık Fotoğraf

- Kan Grubunu Belirten Belge

- Nüfus Cüzdanı

Yeni Ehliyet Alacaklar İçin Gerekli Belgeler;

- Sürücü Belgesi Dosyası

- 1 Adet 5*6 ebadında biyometrik vesikalık fotoğraf

- Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası

- Sürücü Sağlık Raporu

- Ehliyet Yenileme Ücretinin Yatırıldığına Dair Makbuz

- Kan Grubunu Belge

- Nüfus Cüzdanı 

Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar 2020

Eski ehliyetini yeni cipli ehliyetle değiştirmek isteyen vatandaşlar Değerli Kağıt Bedeli, Vakıf Payı adı altında 2 farklı ödeme yapması gerekmektedir. Ehliyet yenileme ücreti 2020 yılı için 16 TL değerli kağıt bedeli 2 TL vakıf payı olmak üzere toplamda 18 TL ücret alınmaktadır. 


Ehliyet Yenileme Son Tarih Ne Zaman?

Yeni çipli ehliyete geçmek isteyen vatandaşların ehliyet yenileme son tarih 31 Aralık 2020 olarak belirlenmiştir.
Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2020 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020