Ehliyet Yenileme Randevu Alma Numarası ALO 199

Ehliyetinizi değiştirmek için ehliyet yenileme randevu alma numarasını arayabilir ve alo 199'dan ehliyet randevusu alabilirsiniz. Peki ehliyet değişimi randevusu nasıl alınır?

Ehliyet Yenileme Randevu Alma Numarası ALO 199

Ehliyet yenileme isteyen vatandaşlarımız ehliyetini yenilemek için nasıl yenilerim düşüncelerine kapılmaktadırlar. Ehliyet yenileme işlemi göründüğü kadar göz korkutacak işlem değildir. Gerekli evrakları hazır ettiğiniz takdirde Ehliyet randevu alma işlemi yapmaları gerekmektedir. Ehliyet alacak vatandaşlar Ehliyet randevu alma işlemlerini iki yöntem ile kolayca yapabilecekler. Randevu alma işlemlerini ister internet üzerinden isterlerse de ALO 199 Vatandaş Etkileşim Merkezlerinden alabilecekler. Yeni ehliyet sahibi olacak vatandaşlar online olarak randevu.nvi.gov.tr adresinden giriş yapıp randevu alma işlemlerini yapabilirler. Nüfus Müdürlükleri kimlik, pasaport ve sürücü belgeleri verilebiliyor. Randevu alıp yenileme işlemi yapmak isteyen vatandaşların hazırlaması gerektiği evraklar listesine haberimizin orta kısmında tıkla ibaresiyle belirtilen sekmeden ulaşabilirsiniz.

Ehliyet Yenileme Randevu Alma Numarası

Ehliyet yenileme işlemi yapacak vatandaşlar nüfus müdürlüklüğüne gitmeden önce yapılacak işlemler arasında sağlık raporu alma işlemi vardır. Sağlık raporunu aile hekiminden alabilir. Aile hekimi gerekli ekipman olmaması devlet hastanesine sevki gerekli gördüğü durumlarda devlet hastanesine sevk edebilir. Aile hekimine gitmek dışında dahiliye ve göz doktoru bulunan tüm devlet hastanelerinden de randevu alıp ehliyet yenileme için sağlık raporu alabilir. Sağlık raporu alma işlemini yapanlar nüfus müdürlüğünün Alo 199 Vatandaş Etkileşim Merkezinden ehliyet yenileme randevusu alıp eski ehliyetlerini yenileme işlemi yapabilir. İnternet üzerinden randevu almak isteyen vatandaşlar ''randevu.nvi.gov.tr'' internet sitesinden açılacak sayfadan randevu butonuna bastıktan sonra ehliyet randuvu sekmesine tıklayarak işlemlerinizi devam edebilirsiniz. Daha sonra almak istediğiniz şehir ve Nüfus Müdürlüğünden ehliyet randevusu alacağınız yeri belirleyerek randevunuzu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tıkla Ara Alo 199

Önemli: Randevu seçenekleri olarak kendi adınıza, babanızın adına, annenizin adına, kardeşinizin adına, oğlunuzun adına, kızınızın adına ve vasisi olduğunuz kişi adına randevu almanız mümkündür. Randevuyu alacak kişi toplam 6 birey için randevu alabilmektedir. Ehliyet için randevu alanlar T.C. Kimlik Kartı randevusu da alabilmektedir. Bunun için almak istediğiniz kişilerin yanındaki bulunan kutucuğu işaretleyiniz.

Ehliyet Yenilemek İçin Gerekli Evraklar Tıkla Öğren !

Ehliyet Randevu Nasıl İptal Edilir

Randevu günü ve saatinde nüfus müdürlüğünde olamayacaksanız ehliyet randevunuzu iptal etmeniz gerekiyor yapmanız gereken randevu aldığınız yere TC Kimlik no, Ad Soyad ve Güvenlik kodunu girdikten sonra ''iptal'' yazan butona tıklamanız durumunda almış olduğunuz randevunuz iptal edilecektir.

İlgili Haber: Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilerden yararlanarak ehliyet randevu alma numarası arayabilir ve canlı destek hattından size en uygun olan günü seçerek Nüfus Müdürlüğü'nde randevunuzu alabilirsiniz. Ayrıca bu sayfada yer alan bağlantıya giderek de online işlemlerden ehliyet değişimi için randevunuzu alabilirsiniz. Aşağıda yer alan ehliyet değişimi ile ilgili konulara da göz atabilirsiniz.