İstanbul' da Kaç Araba Var

İstanbul'da kaç araba var diye merak eden vatandaşlarımız haber detayı kısmında trafiğe kayıtlı araç sayısını öğrenebilirler.

İstanbul' da Kaç Araba Var

Ulaşım araçları arasında büyük yer kaplayan otomobiller günümüz de her evin olmazsa olmazı arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda kalabalık ailelerde bir araç bulunuyorken gün geçtikçe her birey kendi adına taşıt almaktadır. Toplu taşıma alışkanlığı gün geçtikçe önemini kaybetmektedir. Taşıtlara uygulanan yüksek vergilerde araç sahiplerini araçlarından vazgeçirmemektedir. İllerin nüfus yoğunluğuna göre araç sayısı artmaktadır. İstanbul ili bilindiği üzere Türkiye' de en kalabalık şehirdir. Bu sebepten dolayı en fazla araç İstanbul'dadır. İstanbul ilinde araç sayısı 2021 Yılı itibariyle aşağıdaki gibidir.


İstanbul' da Kaç Araba Var

 

Ülkemizde önemli şehir olan iş merkezi olan İstanbul'da trafiğe kayıtlı İstanbul' da araba sayısı 6 milyon 212 bin 185' dir. İstanbul'da bulunan araç sayısı ülkemizde birkaç ilin toplamının nüfusundan daha fazladır. 

Türkiye'de Toplam Kaç Araç Var?

Türkiye'de toplamda 27 milyon 450 bin trafiğe kayıtlı araç bulunmaktadır. Otomobiller, kamyonetler, motorsikletler motorlu taşıt sayılan bütün taşıtlar bu sayının içerisindedir.