2019 Trafik Cezası Nereye Nasıl Ödenir


2019 Trafik Cezası Nereye Nasıl Ödenir

Trafikte yapılan kural ihlalleri tespit edilmesi sonucunda trafik cezası yazılmaktadır. 2019 trafik cezası nereye nasıl ödenir aşağıda detaylıca açıklanmıştır.

2019 Trafik Cezası Nereye Nasıl Ödenir
14 Mayıs 2019 Salı 21:50 tarihinde paylaşıldı.
 Trafikte yapılan kural ihlallleri sonucunda kesilmiş olan trafik cezasını birkaç farklı adımda ödemeniz mümkündür. 2019 trafik para cezası nereye nasıl ödenir? İnternetten trafik cezası ödenir mi? Gibi sorularınızın yanıtı aşağıda listelenmiştir.

2019 Trafik Para Cezası Nereye Nasıl Ödenir

Trafik cezası ödenmediği durumda gecikme faizi uygulanmaktadır. Uygulanan faiz bazen asıl borçtan kat kat fazla olabilir bu sebepten dolayı e-devletten vergi borcu kısmından trafik cezası varmı yokmu sık sık sorgulama yapmanızda fayda vardır. Trafik cezası olan aracın satışı gerçekleşmemektedir sık sık kontrol etmeniz durumunda adınıza kesilen trafik cezasını 15 gün içerisinde ödemeniz durumunda %25 indirim uygulanmaktadır. Trafik cezası ödeme yerleri;

Vergi Dairesinden Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilinmesi gereken trafik cezası öderken araç sahibi olması gerekmek araç sahibinin veya ceza kesilen kişinin T.C numarası ile trafik cezasını ödeyebilirsiniz. Vergi dairesine giderek sıra numarası alarak sıranız geldiği takdirde ceza kesilen kişinin T.C numarasını verdiğiniz takdirde ödeme yapabilirsiniz. 

2019 İnternetten Trafik Cezası Ödemesi Nasıl Yapılır?

Bütün işlerini internet ortamında gerçekleştiren vatandaşlarımız için internetten trafik cezası ödemesi bir hayli işlerini kolaylaştırmaktadır. İnternetten ödeme yapmak için Gelir İdaresi Başkanlığından (GİB) trafik cezanızı öğrenip ödeme yapabilirsiniz. 

2019 PTT'den Trafik Cezası Ödeme Nasıl Yapılır?

Ptt şubelerine giderek peşin olarak ceza ödemesi yapabilirsiniz. Ptt şubelerinde herhangi bir taksitlendirme ve kredi kartı ödemesi ile ödeme yapmanız mümkün değildir. Sadece nakit ödeme yapılmaktadır.Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Ehliyet Araba Ehliyet Araba
  2020 © Ehliyet Araba - Ehliyet Sınavı, Trafik Cezaları 2020