Reklam
.

Ehliyet Yenileme Randevu Nasıl Alınır 2020

Ehliyet yenileme randevu alma nereden yapılır? Siz de 2020 yılında ehliyetinizi değiştirmek için ehliyet yenileme randevu nasıl alınır sorusuna bu sayfadan yanıt alabilirsiniz.

Reklam
Ehliyet Yenileme Randevu Nasıl Alınır 2020

Yeni ehliyetlerin çıkmasıyla beraber bir çok kişi ehliyet yenileme randevu alma 2020 nasıl yapılır diye merak etmektedir. Eski ehliyet yenileme işlemleri trafik tescil müdürlüklerinde yapılmaktayken bu işlemler artık nüfus müdürlüklerinde yapılmaktadır. İçişleri Bakanlığı pasaport ve sürücü belgelerininde 2 Nisandan itibaren nüfus müdürlüklerinde verileceğini belirterek bu konuda kamu spotu hazırladı. Bu slogan ''Üçü bir yerde'' sloganıyla hazırlanıp duyurulan kamu spotuyla vatandaşlar pasaport, ehliyet, kimliklerini tek bir yerden yenilebilecek veya yeni ehliyet alacaklar işlemlerini aynı yerden yapacaklar. Nüfus müdürlüklerinin talep ettikleri belgeleri verdikten sonra fotoğraf, parmak izi, ve imza bütün işlemler için geçerli olacak. Yeni yönetmelik gereği ehliyetlerin yenilenmesi hususunda alınan karar ile Türkiye geneli sürücü belgesi sahipleri kullanmakta oldukları sürücü belgelerini yenilemeleri gerekmektedir.

Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

Vatandaşlar Alo 199 Vatandaş Etkileşim Merkezinden veya ''randevu.nvi.gov.tr'' internet sitesinden açılacak sayfadan randevu butonuna bastıktan sonra ehliyet randuvuya tıklayarak işlemlerinizi devam edebilirsiniz. Daha sonra almak istediğiniz şehir ve Nüfus Müdürlüğünden ehliyet randevusu alacağınız yeri belirleyerek randevunuzu alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Randevu Alınırken Bilinmesi Gerekenler;

Randevu seçenekleri olarak kendi adınıza, babanızın adına, annenizin adına, kardeşinizin adına, oğlunuzun adına, kızınızın adına ve vasisi olduğunuz birey adına randevu almanız mümkündür. Randevuyu alacak kişi toplam 6 birey için randevu alabilmektedir. 
Ehliyet için randevu alanlar T.C. Kimlik Kartı randevusu da alabilmektedir. Bunun için almak istediğiniz kişilerin yanındaki bulunan kutucuğu işaretleyiniz.

Ehliyet Randevu Nasıl İptal Edilir?

Almış olduğunuz randevu gününde nüfu müdürlüğünde bulunamayacaksanız aldığınız ehliyet randevunuzu iptal etmeniz gerekiyor ise yapmanız gereken randevu aldığınız yere TC Kimlik no, Ad Soyad ve Güvenlik kodunu girdikten sonra ''iptal'' yazan butona tıklamanız durumunda almış olduğunuz randevunuz iptal edilecektir.

Bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanarak siz de ehliyet randevu alma 2020 işlemlerini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 2020 yılında siz de ehliyet randevusu aldıktan sonra ehliyet ücretini anlaşmalı bankalara yatırabilir ve sonrasında randevu aldığınız Nüfus Müdürlüğünden yeni ehliyet için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yeni ehliyet almak için ayrıca aile hekiminize giderek sağlık raporunuzu da almak zorundasınız. Aşağıda yer alan konular da ilginizi çekebilir.

İlgili:

Ehliyet Değişimi Para Yatırma

 

Sosyal Medyada Paylaş